Ewelincia1811
Ewelincia1811
  19 kwietnia 2009 (pierwszy post)

w tym roku ide do liceum a w przyszlosci chcialabym studiowac dziennikarstwo. i zastanawiam sie na jaki profil powinnam isc w liceum zeby mi bylo latwiej na studiach?
zastanawialam sie na WOS, j.polski, j. angielski lub cos takiego...

ShinyStern
ShinyStern
  19 kwietnia 2009

na dziennikartwo jezyki to podstawa wiec mysle ze ejzyk angielski i polski to dobry profil chociaz slyszalam ze historia i wos tez potrzebna

Odczarowana
Posty: 165 (po ~266 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
Odczarowana
  19 kwietnia 2009

na pewno te co wymienilas, polski- dobry dziennikarz po prostu musi umieć pięknie się wysłowić, języki- to chyba oczywiste (bez wzgledu na profil jezyki obce baaardzo sie w zyciu przydają), wos- to tez wydaje mi sie oczywiste przy tym zawodzie
no i oprocz tego nie możesz bać się rzeczy typu występy przed dużą publicznością, trema i te sprawy, bo dziennikarz nie może bać sie kamer
a co do hisrorii to nie jestem pewna, najlepiej popytaj nauczycieli, beda lepiej obeznani w temacie

XxYourBlueEyesxX
XxYourBlueEyesxX
  19 kwietnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: w tym roku ide do liceum a w przyszlosci chcialabym studiowac dziennikarstwo. i zastanawiam sie na jaki profil powinnam isc w liceum zeby mi bylo latwiej na studiach?

klasa humanistyczna albo językowa...
Holigula
Holigula
  19 kwietnia 2009

Albo iść na profil dziennikarski;) Są takie w liceach, znajomy się wybrał;)

blondynkaax3
blondynkaax3
  20 kwietnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: w tym roku ide do liceum a w przyszlosci chcialabym studiowac dziennikarstwo. i zastanawiam sie na jaki profil powinnam isc w liceum zeby mi bylo latwiej na studiach? zastanawialam sie na WOS, j.polski, j. angielski lub cos takiego...

WOS, j.polski, j. angielski :)
shamaramorgan
shamaramorgan
  20 kwietnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: w tym roku ide do liceum a w przyszlosci chcialabym studiowac dziennikarstwo. i zastanawiam sie na jaki profil powinnam isc w liceum zeby mi bylo latwiej na studiach?

btw. podobno studia dziennikarskie to kompletna pomyłka... Jesli chodzi o pracę dziennikarza w redakcji gazety.
Redakcja potrzebuje dziennikarza "wykształconego" w konkretnym kierunku: politologii, kulturoznawstwa etc.
Jesli jednak uparłaś się na dziennikarstwo (w liceum pewnie kilka razy zmienisz plany :d) idź na profil humanistyczny, lingwistyczny lub dziennikarski.
Miihihih
Miihihih
  20 kwietnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: w tym roku ide do liceum a w przyszlosci chcialabym studiowac dziennikarstwo. i zastanawiam sie na jaki profil powinnam isc w liceum zeby mi bylo latwiej na studiach?

profil dziennikarski :ziober2:

Konto usunięte
Konto usunięte: Są takie w liceach

w mojej klasie 1 na 32 osoby chce być dziennikarzem.. i to komentatorem sportowym :rock:

Konto usunięte
Konto usunięte: zastanawialam sie na WOS, j.polski, j. angielski lub cos takiego...

Wos, j. angielski
rozszerzenie z polskiego można zdać nie znając lektur. ;d
a matura z historii z rozszerzenia jest ciężka.
jesli masz predyspozycje do Wosu lub angielskiego to idź. ;)
Filuteria
Filuteria
  23 kwietnia 2009

Samo dziennikarstwo to nuda.

Najlepiej wziąć specjalizację dziennikarską. Wtedy ma się zaplecze.

Ach, cóż Was tak ciągnie na ten kierunek? :wtf:

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.