KamiQa
KamiQa
  18 kwietnia 2009 (pierwszy post)

Wie ktoś może od czego zależy wartość przyspieszenia ziemskiego na danej wielkości geograficznej
z tego co się dowiedziałam wnioskuję że od odległości od środka ziemi ale nie jestem tego pewna więc stąd moje pytanie.

ps. przy okazji jak by znalazł się ktoś dla kogo doświadczenie z wahadłem matematycznym i wyznaczaniem wartości przyspieszenia ziemskiego nie jest problemem to proszę o odzew ;p

TakeTheSunAway
Posty: 3033 (po ~157 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
shamaramorgan
shamaramorgan
  18 kwietnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: z tego co się dowiedziałam wnioskuję że od odległości od środka ziemi ale nie jestem tego pewna więc stąd moje pytanie.

tak. Im bliżej środka ziemi (na biegunach) tym przyspieszenie ziemskie (przyciąganie) jest większe. Jednak różnice są chyba nieznaczne.

Konto usunięte
Konto usunięte: ps. przy okazji jak by znalazł się ktoś dla kogo doświadczenie z wahadłem matematycznym i wyznaczaniem wartości przyspieszenia ziemskiego nie jest problemem to proszę o odzew ;p

fizyka nie jest moją mocną stroną :)
KamiQa
KamiQa
  18 kwietnia 2009
TakeTheSunAway
TakeTheSunAway: Chodzi o coś takiego?

w tym drugim linku chyba jest odpowiedz na moje pytanie dotyczące tego od czego zalezy wartośc przyspieszenia. No i to jest ta odpowiedz ktorą miałam na myśli. Teraz moge być pewna.

A jesli chodzi o całość tego co pisza na tych stronkach o tym całym wahadłowym doświadczeniu to ja mam coś takiego w zeszycie, wiem co mam robić po kolei ale jednak mam jakiś problem z obliczeniami i wychodzą mi jakieś kosmiczne historie ;/

Konto usunięte
Konto usunięte: fizyka nie jest moją mocną stroną :)

moją niestety też nie ;/

dzięki za pomoc! :) :*
raugi
Posty: 10221 (po ~117 znaków)
Reputacja: 17 | BluzgometrTM: 17
raugi
  18 kwietnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: od czego zależy wartość przyspieszenia ziemskiego na danej wielkości geograficznej

od przyciągania ziemskiego, widzisz, przyciąganie ziemskie minimalnie różni się w zależności od tego gdzie się znajdujemy...ale powtarzam to tylko są minimalne różnice
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.