MyHope
MyHope
  16 kwietnia 2009 (pierwszy post)

Zostało raptem trzy tygodnie do rozpoczecia matur.
Pytanie : Czy do matury pismenej z jezyka polskiego przypominacie sobie wszysktie dziela ( ktore sa na liscie CKE) czy tylko albo same lektury albo samych poetow i cechy ich poezji?

Ja chyba samych poetow..jakos wiersze latwiej mi sie analizuje..a zdaje mature rozszezona....

moja od polskiego mowi ze moze byc Tagno Mrozka.. :zonk:

Jakies obawy czy cos macie? w Koncu to egzamin dojrzalosci:pavarotti::lol2:

Pytanie:mieliscie probne ustne z jezykow obcych?
Mi dali z niemca rozmowke: ja jestem osoba ktora przesluchuje policjant. mialam opowiedziec co robilam w ciagu dnia.Powiedzialam min. ze bylam z psem na dworze a on do mnie czy pies moze to potwierdzic:ziew:

beznadzieja. a potem mialam rozmowke o zatrzymaniu kota w mieszkaniu a on do mnie ze koty robia sicku i smierdza i ze nie ma kuwety w domu:woot:

To co bylo normalne inaczej ...w koncu on chyba tez taki jest a na dodatek mam go na egzaminie w maju:napalony:

A wy jak tam?:) jakies przezycia? :)

pozderki:)

Filuteria
Filuteria
  16 kwietnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: zdaje mature rozszezona


Skup się na autorach, głównie międzywojnia i współczesności, ponieważ na maturze rozszerzonej zazwyczaj te epoki występują.
Ja obstawiam, że może być coś ze średniowiecza i wspólczesności. : F

Przypomnij sobie także historię, czasy drugiej wojny, PRL-u itd. Powinnaś znać środki stylistyczne, trendy wszystkich epok. Choć to raczej oczywiste. ; )
MyHope
MyHope
  16 kwietnia 2009

jesli chodzi o historia to mam to szczescie ze zdaje historie...na maturze:) i jako tako sie orientuje a dzisiaj wlasnie skonczylam omawiac wszystkich wspolczesnych poetow..i ich cechy tworczosci mam w malym palcu:pavarotti:

środków sie uczyc nie musze:)

mi sie wydjae ze moze byc jakas piesn.. tak ja napisalas ze sredniowiecz i z wspolczesnosci...:) albo cos w ty stylu

Maagdalena22
Maagdalena22
  16 kwietnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Tagno Mrozka

Miałam to właśnie ostatnio..

Konto usunięte
Konto usunięte: :mieliscie probne ustne z jezykow obcych?

Miałam, z rosyjskiego.. Opis zdjęcia i rozmowy sterowane..

Konto usunięte
Konto usunięte: Jakies obawy czy cos macie?

Mam obawy przed ustna z polskiego i rosyjskiego :|
RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  16 kwietnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Czy do matury pismenej z jezyka polskiego przypominacie sobie wszysktie dziela ( ktore sa na liscie CKE) czy tylko albo same lektury albo samych poetow i cechy ich poezji?

uczyłem się całość :tak:
no ale pisałem inną maturę niż Wy

Konto usunięte
Konto usunięte: Jakies obawy czy cos macie?

w sumie nie miałem jako takich
ale dopadł mnie stres tak na dwa tygodnie przed pierwszym egzaminem
(wszystko mnie bolało , bezwład lewej cześci ciała mnie nawet dopadł :ninja: oraz paraliże senne )

Konto usunięte
Konto usunięte: Pytanie:mieliscie probne ustne z jezykow obcych?

nie

Konto usunięte
Konto usunięte: To co bylo normalne inaczej ...w koncu on chyba tez taki jest a na dodatek mam go na egzaminie w maju

jeśli chodzi o język
to na angielski nauczyłem się tylko jednego Topiku i tak się jakoś szczęśliwie złożyło że ten sam wylosowałem na egzaminie :D

Konto usunięte
Konto usunięte: A wy jak tam?:) jakies przezycia? :)

wyżej wymienione

plus uczyłem się na plaży bo tylko tam miałem spokój
...Ignorance is bliss...
mmaryjka
mmaryjka
  16 kwietnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Pytanie:mieliscie probne ustne z jezykow obcych?

zdawałam mature ib i inaczej to wyglądało, aczkolwiek ustny egzamin do niczego się nie liczy, więc można mieć minimum i nic się nie stanie. w liceum znajomego, państwo z komisji jak widzieli, że jest cienko, to zadawali pytania z cyklu 'jaki jest twój ulubiony owoc' i stawiali owe minimum. a liceum całkiem na wysokim poziomie.
WychowanaPrzezRaap
WychowanaPrzezRaap
  17 kwietnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: a zdaje mature rozszezona....

Ja również.
btw. z takimi błędami życzę powodzenia.

Konto usunięte
Konto usunięte: Jakies obawy czy cos macie?

nie.

Konto usunięte
Konto usunięte: :mieliscie probne ustne z jezykow obcych?

tak chyba ze 4 .
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.