QBedeTwymAniolemQ
QBedeTwymAniolemQ
  14 kwietnia 2009 (pierwszy post)

Hej wszystkim ...
Musze na biologie zrobic jakas prace ... cos orginalnego ... ma ktos moze jakies pomysly
. Niektorzy robili cos z masy solnej , inni dali jakas haftowana serwetke czy cos ... no cos takiego czego jeszcze nikt nie ebdzie mial xD . Prosze o pomysly . I z gory dziekujee ;*

ShinyStern
ShinyStern
  14 kwietnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte:

to zrob doswiadczenie z octem i koscia:> :mrgreen:
QBedeTwymAniolemQ
QBedeTwymAniolemQ
  14 kwietnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: to zrob doswiadczenie z octem i koscia:>

hee ... a mianowicie jak to zrobic ? ;d
ShinyStern
ShinyStern
  14 kwietnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: hee ... a mianowicie jak to zrobic ? ;d

zzanuzyc kość w occie na 2 tygodnie i wyciągnąć z tego poprawne wnioski!

cos takeigo w necie znalazlam od razu zrobione;D
Problem badawczy: Wpływ składników mineralnych i organicznych na właściwości mechaniczne tkanki kostnej.
Hipoteza badawcza: Tkanka kostna zawiera substancje chemiczne wpływające na jej wytrzymałość mechaniczną.
Wynik doświadczenia: Wymaczanie kości w roztworze kwasu octowego powoduje utratę sztywności, kości stają się miękkie. Kość poddana działaniu płomienia traci elastyczność, staje się krucha.
Wnioski: Kwas octowy powoduje usunięcie z kości substancji mineralnych (soli wapnia i fosforu), które nadają kości sztywność i twardość. Wypalanie kości powoduje usunięcie związków organicznych (osseina), przez co kość traci sprężystość.
ShinyStern
ShinyStern
  14 kwietnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Kość poddana działaniu płomienia traci elastyczność, staje się krucha.


Konto usunięte
Konto usunięte: Wypalanie kości powoduje usunięcie związków organicznych (osseina), przez co kość traci sprężystość.

sory to do drugiego doswiadczenia :mrgreen:
PALENIE KOSCI
QBedeTwymAniolemQ
QBedeTwymAniolemQ
  14 kwietnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: na 2 tygodnie

O nie .... Ja mam czas do piatku dwa tygodnie temu xD ...
A tak na powaznie to to do jutra ... bo babka juz i tak odwleka .
QBedeTwymAniolemQ
QBedeTwymAniolemQ
  14 kwietnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: . Kość poddana działaniu płomienia traci elastyczność, staje się krucha.

haa .. .kiedys moj sasiad wcadzil pala wlasnie w ocet ... trzymal . trzymal . trzymal ... no i trzymal xD . a potem tylko takie puk i po palcu :d .cos w tym jest =]
ShinyStern
ShinyStern
  14 kwietnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: A tak na powaznie to to do jutra ... bo babka juz i tak odwleka .

to powiedz z erobilas to kiedys :mrgreen:
ShinyStern
ShinyStern
  14 kwietnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte:

to przejdz sie po okolici i poszukaj porostow;d
i zobacz jakie one sa czy jakeis zieloniutkie czy jakies sprochniale;D
i w zaleznosci od tego jakie sa ocen zanieczyszczenie powietrza?
QBedeTwymAniolemQ
QBedeTwymAniolemQ
  14 kwietnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: to powiedz z erobilas to kiedys

oo to jest jakis pomysl .. hmm .ale jest jakas pewnosc ze nie zauwazy ze jednak nie zrobilam tego kiedys ;D
QBedeTwymAniolemQ
QBedeTwymAniolemQ
  14 kwietnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: i w zaleznosci od tego jakie sa ocen zanieczyszczenie powietrza?

taa ... i jak mam to jest udowodnic ;d
ShinyStern
ShinyStern
  14 kwietnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: oo to jest jakis pomysl .. hmm .ale jest jakas pewnosc ze nie zauwazy ze jednak nie zrobilam tego kiedys ;D

to o tych porostach zrob;D jak masz aparat to mozesz cyknac zdjecie i wydrukowac chyba ze dasz rade jeszce wywolac:D i cos tam opowiedziec:D
ShinyStern
ShinyStern
  14 kwietnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: taa ... i jak mam to jest udowodnic ;d

jak sa ladne i zielone to znaczy ze jest nie zaczyszczone lub malo zanieczyszczone powietrze i srodowsiko
a jak spruchniale to ze badrzo zanieczyszczone
:D
QBedeTwymAniolemQ
QBedeTwymAniolemQ
  14 kwietnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: jak sa ladne i zielone to znaczy ze jest nie zaczyszczone lub malo zanieczyszczone powietrze i srodowsiko a jak spruchniale to ze badrzo zanieczyszczone :D

no nie wiem ... poszukam jeszcze czegos na necia ... a te porosty to wyjscie awaryjne bedzie bo juz konkretnie pomyslow nie mam ;/

aaaa i dzieeeki ;*
ShinyStern
ShinyStern
  14 kwietnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: bo juz konkretnie pomyslow nie mam ;/

no wlasnie ja sama nie wiem:D napisalam to co mi przyszlo do glowy, chyba ze jescze jakis pomysl wpadnie to sie podziele:)

Konto usunięte
Konto usunięte: aaaa i dzieeeki ;*

spoko, nie ma za co:)
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.