kasiaf15
kasiaf15
  13 kwietnia 2009 (pierwszy post)

Na konkurs mini playbeck show głosowały tylko dziewczyny. Stanowią one 20% wszystkich uczennic w klasach trzecich. Ilu chłopców jest w tych klasach? a wszystkich uczniów jest 90..jak to obliczyć...

kasiaf15
kasiaf15
  13 kwietnia 2009

ma wyjść 40..

waskirk
Posty: 284 (po ~902 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
waskirk
  13 kwietnia 2009

Błąd w zadaniu? W treści nie jest powiedziane ile jest faktycznie dziewczyn, tylko jaki procent głosowało, co nic nie mówi, mogło głosować 100 % dziewcząt, a i tak to nie będize miało znaczenia w proporcji do tego jaką część klasy stanowią chłopcy. Matematyka to przedmiot ścisły a nie wróżbiarski. Nie da się tego na podstawie tej treści wyliczyć. Skoro ma wyjść 40, to 44 i 11/25 % stanowią chłopcy tych klas. Jeżeli treść jest inna a ty ją chciałaś skrócić, napisz najpierw całą treść zadania.

kasiaf15
kasiaf15
  13 kwietnia 2009

takie jest zadanie nic nie zmieniłam

kasiaf15
kasiaf15
  13 kwietnia 2009

błąd w zadaniu pewnie...

Odczarowana
Posty: 165 (po ~266 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
Odczarowana
  13 kwietnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: d w zadaniu pewnie...

a moze w tym zadaniu oprócz treści byl jakis wykres czy cos w tym stylu?
kasiaf15
kasiaf15
  13 kwietnia 2009

już wiem gdzie błąd w zadaniu a takie coś Ilu chłopców jest w klasie 3b, jeżeli jest ich 2/9 z 2/3 wszystkich ankietowanych których jest 82? mi wychodzi 36 a ma być 12

agoosiaaa
agoosiaaa
  13 kwietnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: jeżeli jest ich 2/9 z 2/3 wszystkich ankietowanych których jest 82

no to bardzo proste: 82 x 2/9 = 18
18 x 2/3 = 12
nie wiem, co w tym trudnego.

Konto usunięte
Konto usunięte: Na konkurs mini playbeck show głosowały tylko dziewczyny. Stanowią one 20% wszystkich uczennic w klasach trzecich. Ilu chłopców jest w tych klasach? a wszystkich uczniów jest 90..jak to obliczyć...

nie napisalas calego zadania.
kasiaf15
kasiaf15
  13 kwietnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: nie wiem, co w tym trudnego.


to wiem..ale pani nam pokazywała jakiś trudniejszy sposób...
waskirk
Posty: 284 (po ~902 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
waskirk
  13 kwietnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: to wiem..ale pani nam pokazywała jakiś trudniejszy sposób...


Może pokazywała rozkład Gaussa ? Gdzie się uczysz? Jakie studia? Jeżeli coś ściśle powiązane z matematyką (fizyka, informatyka) to mogę to tutaj umówić, jeżeli nie, to nie ma wówczas celu, bo ten sposób się tobie nie przyda, a nie powinni go tobie/wam wykładać.

Jest jeszcze jeden sposób, zwanym hipotezą Brzytwy Okhama, który mówi o tym iż najprostsze wytłumaczenie najczęściej bywa prawdziwe. Więc, mowa tutaj o ludziach, co za tym idzie liczby muszą wyjść całkowite, przecież nie może wyjść np. 22 1/5, c to by było, 22 osoby i noga ? To jest jedno, a drugie to rozkład równomierny płci w klasach, który statystycznie nie wykracza po za różnicę 50 punktów procentowych. Skoro mowa o 90 osobach, a 20 % z pośród dziewcząt głosowało, to załóżmy iż 10 dziewcząt głosowało, to jest nasze 20 %. 20 % * 5 = 100 % więc 10 * 5 = 50. W klasach jest 50 dziewcząt co dalej za tym idzie 90 - 50 = 40, we wszystkich trzecich klasach jest 40 chłopców. Ale to jest metoda spekulacyjna, która ma wiele warunków i założeń, nie jest zbyt stabilna, łatwo ją obalić i odrzucić.
kasiaf15
kasiaf15
  13 kwietnia 2009
waskirk
waskirk: to mogę to tutaj umówić


jaki ty jesteś mądry:P
kasiaf15
kasiaf15
  13 kwietnia 2009
waskirk
waskirk: Jakie studia


hehehe ..gimnazjum;)
agoosiaaa
agoosiaaa
  13 kwietnia 2009
waskirk
waskirk: to załóżmy iż 10 dziewcząt głosowało,

ale jezeli zalozymy, ze 8 dziewczat glosowalo to wychodzi na odwrot.
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.