misiunia1919
misiunia1919
  7 kwietnia 2009 (pierwszy post)

Moze ktos sie orietuje,z jakiego wydawnictwa sa dobre zadania z historii chodzi mi o takie przygotowawcze do matury [ zeby tych zadan- pytan bylo bardoz duzo i dosc szczegolowe] ? Moze ktos wie i jakies poleca? Z gory dzieki za info :)

xXGaciaXx
xXGaciaXx
  7 kwietnia 2009

Mam fajną książkę Historia 2004: Tematy i zagadnienia maturalne (wyd. Omega)
Poręczna - Powtórka z całych 3 lat i testy maturalne w jednym.

katvon
katvon
  7 kwietnia 2009

Ja do matury uczę się z książki Normana Daviesa Europa
ale żadnych książek z pytaniami, zapytaj nauczyciela od historii, oni mają dostęp do takich rzeczy

RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  8 kwietnia 2009

jeśli chodzi i XX wiek to polecam książkę Witolda Pronobisa (chyba dobrze odmieniłem nazwisko)

...Ignorance is bliss...
margotka
margotka
  8 kwietnia 2009
RexMundi
RexMundi: jeśli chodzi i XX wiek to polecam książkę Witolda Pronobisa (chyba dobrze odmieniłem nazwisko)


dokładnie.. a jesli chodzi o współczesną to Andrzej Albert

Konto usunięte
Konto usunięte: Ja do matury uczę się z książki Normana Daviesa Europaale żadnych książek z pytaniami, zapytaj nauczyciela od historii, oni mają dostęp do takich rzeczy


to bardzo ambitne:] ale zbyt ogólne... jesli interesują cie studia humanistyczne lepiej wybierz serie, która opisuje każda epoke zaczyna się od "Starozytności" Wolskiego... a dla uzupełnienia kolejna seria "Historia życia prywatnego"

misiunia nauczyciel najlepiej ci doradzi... powiedz konkretniej, co cię interesuje, czy na jakie studia się wybierasz?
SkazanaNaBluesa1
SkazanaNaBluesa1
  8 kwietnia 2009

ja uwazam ze najlepsze jest vademecum operonu

misiunia1919
misiunia1919
  8 kwietnia 2009
margotka
margotka: powiedz konkretniej, co cię interesuje, czy na jakie studia się wybierasz?

chodzi mi o taka ksiazke- cwiczenia, w ktorej bedzie baardzo duzo pytan dotyczacych historii gdyz zdaje mature z historii i myslalam ze moze ktos doraci mi jaka ksiazke kupic by sie dobrze przygotowac, a raczej dokladnie powtorzyc material. kupilam arkusze maturalne z historii, ale to nie jest to, czego szukam. Czy istnieje cos takiego..?

margotka
margotka: Wolskiego

Dostane taka serie ksiazek w ksiegarni..? Ile takie cos kosztuje..?
margotka
margotka
  8 kwietnia 2009
misiunia1919
misiunia1919: margotka: Wolskiego Dostane taka serie ksiazek w ksiegarni..? Ile takie cos kosztuje..?


tak... co roku nawet wychodzi wznowienie... to bardzo popularna seria.. starozytnosc jest w zielonej okładce...średniowiecze w pomaranczowej...wydawnictwo PWN... zalezy czy w twardej czy w miękkiej okładce... ok 30-50 zł

...zdawałam starą maturę z historii - także w tej kwesii nie pomoge:/ ...
RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  8 kwietnia 2009
margotka
margotka: .zdawałam starą maturę z historii

witaj w klubie :D

margotka
margotka: dokładnie.. a jesli chodzi o współczesną to Andrzej Albert

mój nauczyciel był pod wrażeniem że mu wyskoczyłem z takimi książkami na zajęciach :D
...Ignorance is bliss...
koofelka
koofelka
  8 kwietnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Mam fajną książkę Historia 2004: Tematy i zagadnienia maturalne (wyd. Omega)

Tak właśnie :tak:
shamaramorgan
shamaramorgan
  8 kwietnia 2009

mój nauczyciel polecał nam "Polska Piastów Polska Jagiellonów" Pawła Jasienicy.
Ogólnie polecam Ci książkę do historii z wydawnictwa "Operon."

margotka
margotka
  9 kwietnia 2009

Jasienica ma w ogóle bardzo dobre ksiązki historyczne...

jest jeszcze taka seria - dość stara...bardzo popularna w antykwariatach... 4 części... tytułami sa daty graniczne...kurcze nie mam jej w swoim zbiorze, wiec autora nie pamietam... historycy uwazają ją za najlepsze vademecum... pamięta ktos?

daniel99608
daniel99608
  9 kwietnia 2009

Po co sie uczyć

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.