wolak71
Posty: 5 (po ~230 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
wolak71
  4 kwietnia 2009 (pierwszy post)

Mam temat "Szczęście - ułuda czy osiągalny cel? Przedstaw na wybranych postawach postaci literackich" i jak wiadomo chodzi o motyw szczęścia. Jakbyście mogli mi zasugerować jakieś książki gdzie, wyraźnie pojawia się motyw szczęścia, to by mi to naprawdę pomogło ;)
Dzięki wielkie pozdro ;)

Lestat2008
Lestat2008
  4 kwietnia 2009

Motyw szczęćia-Barwy szczęśćia:)

juliocarlo
juliocarlo
  4 kwietnia 2009

Aby mówić o szczęściu trzeba wiedzieć jaka jest jego definicja ... Konieczna będzie książka W. Tatarkiewicz "O Szczęściu". Gdzie mamy szczęście w literaturze?
1. "Nad Niemnem" - droga do szczęścia Jana i Cecyli
2. "Skąpiec" - Harpagon i inni
3. "Legenda o św. Aleksym" (też jest to droga do szczęścia...)
To tylko przykłady ... Ile jest koncepcji szczęścia tyle ludzi na świecie. W literaturze jest trochę tego chociaż wiadomo że częściej mamy nieszczęśliwych bohaterów literackich.
Zastanowić się koniecznie musisz nad celem ukazania szczęścia w literaturze no i jeszcze wiele innych ... No ale za Ciebie nikt tego nie przygotuje...

RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  5 kwietnia 2009
wolak71
wolak71: Jakbyście mogli mi zasugerować jakieś książki gdzie, wyraźnie pojawia się motyw szczęścia,

Droga miłującego pokój wojownika - Dan Millman :mrgreen:
...Ignorance is bliss...
NicJuzNieMow
NicJuzNieMow
  5 kwietnia 2009
http:// www.google .pl/search?q=Szcz%C4%99%C5%9Bcie+-+u%C5%82uda+czy+osi%C4%85galny+cel%3F+Przedstaw+na+wybranych+postawach+postaci+literackich%22&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:pl:official&client=firefox-a

[Link na początku oddzielony spacją]

Odrobinka cwaniactwa jeszcze nikomu nie zaszkodziła... ;D
Shinobi89
Shinobi89
  5 kwietnia 2009
Dziady cz. II - Adam Mickiewicz
Granica - Zofia Nałkowska
Makbet - William Szekspir
Nad Niemnem - Eliza Orzeszkowa
Wesele - Stanisław Wyspiański
Lalka
Ludzie bezdomni
Dżuma
Żywot człowieka poczciwego
Piesń swiętojańska o sobótce
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.