KaFFaaa
KaFFaaa
  31 marca 2009 (pierwszy post)
Mam prośbę do osoby która zna w miare język angielski...a mianowicie chodzi mi o to żeby pomogła mi z 2 poleceniami które moja sorka zadała nam żeby się nauczyć na spr...
Ja szczerze mówiąc jestem zielona z angielskiego :/ więc proszę o pomoc...


to jest link do zadań:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/ade68e6fe7c34c3c.html
i33iiiiiiiee
i33iiiiiiiee
  31 marca 2009

zad. 5.
polecenie: Wyobraz sobie ze zakupilas jeden ze sprzetow elektrycznych ,zamieszczonych na stronie 54. Nastepnie wybierz rzecz ,ktora stala sie temu sprzetowi (błąd / popsucie) z tabelki ponizej lub dodaj swoej wlasne.

zad. 6.
Napisz formalny list skladajacy sie z 120-150 wyrazow ,do producenta ,uzywajac pomyslow z zadania 5. Uzyj tych informacji:
- jak nazywa sie ten gadzet ,i kiedy i gdzie go kupilas
- opisz swoj problem
- powiedz zakladowi ze zwracasz ten gadzet. popros o naprawe lub przyslanie nowego modelu.

KaFFaaa
KaFFaaa
  31 marca 2009

No i jak ja mam to napisać?? wiem że list oficjalny chyba ale w jakim czasie to nie wiem... :/

i33iiiiiiiee
i33iiiiiiiee
  31 marca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: wiem że list oficjalny chyba ale w jakim czasie to nie wiem... :/

najlepiej w czasie terazniejszym.
ale kiedy mowisz o zakupie np. telefonu pisz w czasie przeszlym (past tense)
a kiedy prosisz o naprawe lub nowy model pisz w czasie przyszlym (future tense / continuous tense).
KaFFaaa
KaFFaaa
  31 marca 2009

jak ja nie znam tych czasów :/;/ pierwszy raz o nich słysze... oj ciężko to bedzie... dlatego wolę niemiecki :)

sylwiszon
sylwiszon
  1 kwietnia 2009

watpie czy ktos Ci tu napisze gotowca.. lepiej gdybys, napisala to po polsku, a najlepiej to po angielsku i jak cos, bysmy sprawdzili bledy (:
pozdrawiam.

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.