pshh
pshh
  27 marca 2009 (pierwszy post)

1.
Potrzebuje sposób jak wytworzyc co2 , które jest bardzo potrzene rosliną.

2.
wzór na oblicznie ile lumenów potrzebuje roslina w okreslonej powierzchni. I jakich żarówek najlepiej uzywac do oswietlenia powierzchni

wielkakupa12
wielkakupa12
  27 marca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Potrzebuje sposób jak wytworzyc co2 , które jest bardzo potrzene rosliną.


z glukozy mozna
wielkakupa12
wielkakupa12
  27 marca 2009

ale lepiej po prostu ze spalania calkowitego wegla przy duzym dostatku tlenu :D to moze Ci nie wyjdzie czad ;P

pshh
pshh
  27 marca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: z glukozy mozna


glukoza z wada ? nie zmieni mi sie poziom ph gleby ?
jak mozesz podaj jakis wzór chemiczny.

próbowalem juz soda + ocet przefiltrowane woda , ale jest to malo efektywne.
wielkakupa12
wielkakupa12
  27 marca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: glukoza z wada ? nie zmieni mi sie poziom ph gleby ?


glukozza pluz enzymy i droźdze wtedy zajdzie fermentyacja alkoholowa z wydzieleniem alkoholu etanolowego, hahha ja Ci tu daje przepisy na alkohole :D

tzn w laboratoriach dwutlenek otrzymuje sie poperzez prazenie weglanu wapnia, to tez jest jakas metoda :P
wielkakupa12
wielkakupa12
  27 marca 2009

Podsumowujac masz takie praktyczne metody:
- spalanie jakis zwiazkow organicznych (calkowite z dostareczenie duzej ilosci tlenu)
- prazenie weglanu wapnia lub podzialaniu na dowolny weglan jakims kwasem
- jako efekt uboczny prze fermetacji alkoholowej

tych 3 metod mnie uczyli na chemii ;d

pshh
pshh
  27 marca 2009

dokładniej chodzi mi o wytworzenie co2 w jakis sposob osiagalny .
znalazlem jeszcze sposob z roztworem drozdzy +tost +cukier , nie wiem czy warto i czy jest to efektyne .

wielkakupa12
wielkakupa12
  27 marca 2009

hmmm weglan wapnia to nic innego jak np kreda taka jaka piszesz po tablicy, kalcyt tez dodaje sie do maki i chleba, mozesz sprobowac podzialac na to kwasem (jesli masz w domciu),
ewernualnie uzyc wodorowęglana sodu czyli ten sody jak pisałes wyzej ona rozklada sie przy tempr okolo 60 stopniu z wydzielniem duzej olosci dwutlenku wegla wody i weglanu sodu. I to chyba bedzie najlepsza metoda.

wielkakupa12
wielkakupa12
  27 marca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: znalazlem jeszcze sposob z roztworem drozdzy +tost +cukier , nie wiem czy warto i czy jest to efektyne .


to tez ma sens i chyba najlepsze wwyjscie, wezmiesz jakas butelke i zrobiic diurke w korku i przepuscic wezyk i bedzie sie produkowac dwutlenek ;D
pshh
pshh
  27 marca 2009

takie cos wymyslielm

Rosiczka00
Rosiczka00
  28 marca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: glukoza z wada ? nie zmieni mi sie poziom ph gleby ? jak mozesz podaj jakis wzór chemiczny.

wzór na fotosynteze :
6CO2 +12H2O --> C6H12O6(glukoza) + 6O2 + 6H2O

nie wiem czy to o to chodzi, ;D
GRHeadshot
Posty: 98 (po ~169 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 75
GRHeadshot
  29 marca 2009

Ktoś sie bawi w hodowle pewnych roślin zgaduje...:DD
Tak prywatnie...następnym razem pytaj na forach powiązanych z tematem. :D
Co do CO2...jeżeli aż tak koniecznie go potrzebujesz a w powietrzu jest go dla rosliny za mało to kup butle w sklepie z gazami technicznymi i po problemie....w domowych warunkach moim zdaniem wyjdzie szybciej niż otrzymując z jakiejs sody czy innego badziewia.

pshh
pshh
  30 marca 2009

no hoduje te piekne roslny ale tylko na uzytek wlsany (w celach naukowych):) pisalem na innych forach , ale wszedzie mi wlasnie pisali kup tabletki bla bla ...
mniejsza o to , co2 juz mam.

potrzebuje jeszcze sie dowiedziedz ile potrzebuje lumenow na dana powierzchnie.
i jak obliczyc ile lumenow wytwarza zarowka

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.