Karolina
Posty: 3291 (po ~114 znaków)
Reputacja: -5 | BluzgometrTM: 82
Karolina
  25 marca 2009 (pierwszy post)

[color=violet]Haj ;] .
Więc, mam do napisania z religii, co sądzę na temat:
''czy świętość kościoła jest ideałem czy rzeczywistością?''
Prosiłabym o nakierowanie mnie miej więcej, o czym mogłabym napisać;>
Nie chodzi mi o gotowca, tylko o jakieś podpowiedzi, bo nie mam zielonego pojęcia o czym w ogóle napisać ;> .
Z góry dziękuję ;] .

Powyższy post wyraża jedynie moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów,bez podawania przyczyny.
zmarzlaczeq
zmarzlaczeq
  25 marca 2009
Turka
Turka:

zależy od księdza. bo ja tego typu pracę pisałam pod księdza, tzn. jeśli dyskutował z nami, nie był klechą widzącym same dobro Kościoła i potrafił go skrytykować, to pisałam, co o tym sądzę.
ale jak ksiądz był prawie jak z TRWAM i nic nie można było powiedzieć złego na temat Kościoła, to pisałam w samych superlatywach;-)
Turka
Turka: ''czy świętość kościoła jest ideałem czy rzeczywistością?''

Kościoła dzisiejszego, czy ogólnie?
bo jak ogólnie to jasne, że ideałem. np. nikolaizm, symonia księży, nepotyzm i te całe reformacje:)
Karolina
Posty: 3291 (po ~114 znaków)
Reputacja: -5 | BluzgometrTM: 82
Karolina
  25 marca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: zależy od księdza. bo ja tego typu pracę pisałam pod księdza, tzn. jeśli dyskutował z nami, nie był klechą widzącym same dobro Kościoła i potrafił go skrytykować, to pisałam, co o tym sądzę. ale jak ksiądz był prawie jak z TRWAM i nic nie można było powiedzieć złego na temat Kościoła, to pisałam w samych superlatywach;-)

W sumie Ksiądz, uważa , że w kościele same dobro etc, ale jeśli ktoś ma inne zdanie, to potrafi uszanować.

Konto usunięte
Konto usunięte: Kościoła dzisiejszego, czy ogólnie?

W podręczniku jest tylko to ..
Ksiądz nam też nie mówił, czy ma być dzisiejszy, czy ogólnie..
Ale wydaje mi się, że ogólnie.
Powyższy post wyraża jedynie moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów,bez podawania przyczyny.
zmarzlaczeq
zmarzlaczeq
  25 marca 2009
Turka
Turka: to potrafi uszanować.

to napisz spokojnie swoje zdanie. ja pamiętam, jak kiedyś wylądowałam u pedagoga z koleżanką, bo nie zgadzałyśmy się ze zdaniem Kościoła, co do aborcji;-)

Turka
Turka: Ale wydaje mi się, że ogólnie.

jak ogólnie, to możesz wykorzystać w swojej pracy to, co wcześniej napisałam:-)
Karolina
Posty: 3291 (po ~114 znaków)
Reputacja: -5 | BluzgometrTM: 82
Karolina
  25 marca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: to napisz spokojnie swoje zdanie. ja pamiętam, jak kiedyś wylądowałam u pedagoga z koleżanką, bo nie zgadzałyśmy się ze zdaniem Kościoła, co do aborcji;-)

No to pięknie .

Konto usunięte
Konto usunięte: jak ogólnie, to możesz wykorzystać w swojej pracy to, co wcześniej napisałam:-)

W takim razie dziękuje :)
Powyższy post wyraża jedynie moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów,bez podawania przyczyny.
shamaramorgan
shamaramorgan
  25 marca 2009
Turka
Turka: ''czy świętość kościoła jest ideałem czy rzeczywistością?''

jak na religię to pewnie jest :)

Konto usunięte
Konto usunięte: to napisz spokojnie swoje zdanie. ja pamiętam, jak kiedyś wylądowałam u pedagoga z koleżanką, bo nie zgadzałyśmy się ze zdaniem Kościoła, co do aborcji;-)

u nas ksiądz nie pozwala wyrazić własnej opinii. Ma być tak jak mówi i kropka :zonk:
Karolina
Posty: 3291 (po ~114 znaków)
Reputacja: -5 | BluzgometrTM: 82
Karolina
  25 marca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: u nas ksiądz nie pozwala wyrazić własnej opinii. Ma być tak jak mówi i kropka

U nas też tak było ..
Ale to grubsza sprawa, nie mniej - od pewnego wydarzenia zaczął szanować i nasze zdanie.
Powyższy post wyraża jedynie moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów,bez podawania przyczyny.
zmarzlaczeq
zmarzlaczeq
  25 marca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Ma być tak jak mówi i kropka

ja miałam taką fenomenalną katechetkę:)
pamiętam, że jak wyrzucała mnie z lekcji, to u historyka miałam zawsze zaklepane miejsce siedzące, kawkę i bułkę:) więc każda strona ma dwie strony;-)
Karolina
Posty: 3291 (po ~114 znaków)
Reputacja: -5 | BluzgometrTM: 82
Karolina
  25 marca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: nikolaizm

to te łamanie zasad celibatu etc?

I miałabym pytanie, jeśli można : dlaczego uważasz , że jest to '' ideałem '' ?
W sumie chciałabym się jakoś ''oprzeć'' w swojej pracy na tym.
Powyższy post wyraża jedynie moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów,bez podawania przyczyny.
Coach06
Coach06
  25 marca 2009

Powiem , że może świętość kościoła jako instytucji i celu jakim powinien on być jest zgodna , ale za to jego pasterze (księża) w wielu przypadkach są dalecy od ideału ... celibat ma się gdzieś ( doskonale ich rozumiem .. ) , kase tak chapia ze szok ... , molestowanie nieletnich , dwie ostatnie szajki pedofilskie ( oczywiscie byli tam ksieza ) , dojenie panstwa na napraaaawde gruba kase itp .. moznaby sporo tego wymieniac , aczkoliwek nie powiem sa prawdziwi kapłani , którzy kierują się zasadami moralnymi i ideałąmi biblijnymi .

Karolina
Posty: 3291 (po ~114 znaków)
Reputacja: -5 | BluzgometrTM: 82
Karolina
  25 marca 2009

Dziękuje wszystkim za pomoc.
Można zamknąć.

Powyższy post wyraża jedynie moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów,bez podawania przyczyny.
zmarzlaczeq
zmarzlaczeq
  25 marca 2009
Turka
Turka: to te łamanie zasad celibatu etc?

dokładnie tak:)

Turka
Turka: I miałabym pytanie, jeśli można : dlaczego uważasz , że jest to '' ideałem '' ?

to pytanie
Turka
Turka: czy świętość kościoła jest ideałem czy rzeczywistością?''

zrozumiałam, czy świętość Kościoła nie występuje (jest tylko ideałem), czy jest rzeczywiście(czyli oh i ah, bez żadnych wad).
czerpiąc z historii:
w 1054r. nastąpiła schizma wschodnia, oczywiście nie bez przyczyny.
potem 1517r. reformacja, utworzenie luteranizmu, kalwinizmu, anglikanizmu.
wszystkie wyznania protestanckie odrzuciły papieża jako głowę Kościoła, gdyż nie miał on wtedy żadnego autorytetu, zniosły też celibat, ponieważ księża go łamali i zakładali rodziny. Sprzedawano odpusty, co głośno krytykował Marcin Luter, ponieważ księża zbijali na tym niezły majątek, właśnie w wieku XV i XVI Kościół był niezłym biznesem, czasami wręcz rodzinnym. Co do dzisiejszego Kościoła, także można mu wiele zarzucić, np. wszystkie pedofilskie sprawy, dalsze łamanie celibatu. Ostatnio w mediach jest sprawa, gdzie ksiądz wyczytał na mszy św. nazwiska dzieci, które nie uczęszczają na religii, zrobił to niby na polecenie kurii. Można by tego wymieniać dużo, dużo więcej...
Kimber90
Kimber90
  25 marca 2009

Cokolwiek napiszesz będzie dobrze... Religia jest na tyle, jak ja to nazywam, "elastyczna", że możesz pisać wszystko. A skoro to ma być Twoje zdanie to nikt nie może tego podważyć- może się jedynie z tym niezgadzać, ale nie może Cię przekonywać, że nie masz racji i takie tam... Napisz co sądzisz o dzisiejszym kościele i już.

zmarzlaczeq
zmarzlaczeq
  25 marca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: może się jedynie z tym niezgadzać, ale nie może Cię przekonywać, że nie masz racji i takie tam

to tylko teoretyka. wszystko, tak jak wcześniej pisałam, zależy od podejścia księdza, katechety:-)
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.