reewers
reewers
  24 marca 2009 (pierwszy post)

Tematem mojej pracy to : Jak biografia wpływa na twórczość artysty? Omów na wybranych przykładach.

Osobami które będą chciał zawrzeć w tej prezentacji są Ryszard Riedel z zespołu Dżem oraz Salvador Dali jako przedstawiciel malarstwa.

Moje pytanie brzmi: Ile piosenek Riedla i ile obrazów Dalego powinienem ująć w tej prezentacji by to jakoś się wszystko "kupy trzymało"?

Prosze o pomoc
Pozdrawiam

RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  24 marca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Ile piosenek Riedla

Detox
Modlitwa
Sen o Viktorii
List do M.
Mała aleja Róż
Wehikuł Czasu
Niewinni i Ja
Autsajder

moje typy

Konto usunięte
Konto usunięte: Jak biografia wpływa na twórczość artysty?


Konto usunięte
Konto usunięte: Ryszard Riedel

nie wiem czy akurat tu Biografia pasuję :woot:
chyba że chodzi o życie artysty i jego wpływ na twórczość
ale termin biografia kojarzy mi się jednak z czymś innym
...Ignorance is bliss...
reewers
reewers
  24 marca 2009

Tak to chodzi o wpływ życia na twórczość. Tylko , że ja chciałem się dowiedzieć jaką ilość użyć w prezentacji maturalnej ? Strzelam np. 3 piosenki i 2 obrazy ;D o to mi głownie chodzi. Ale i tak dzieki

reewers
reewers
  25 marca 2009

Ponawiam prośbę

RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  25 marca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: 3 piosenki i


RexMundi
RexMundi: Detox Modlitwa Niewinni i Ja Autsajder


Konto usunięte
Konto usunięte: 2 obrazy

Kuszenie św. Antoniego
i..
nie wiem ... poczytaj o Dalim
...Ignorance is bliss...
RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  25 marca 2009
RexMundi
RexMundi: RexMundi: Detox Modlitwa Niewinni i Ja Autsajder

bez Detox
...Ignorance is bliss...
reewers
reewers
  25 marca 2009

;) czekam dalej :)

denatka
denatka
  25 marca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Riedla

Mogłbyś wspomnieć o filmie "Skazany na bluesa".
perwersion
perwersion
  27 marca 2009

A ja sobie myślę, że to fajny pomysł, ale nie do końca... Wiem z doświadczenia, że komisja krzywo patrzy na ludzi, którzy chcą wnieść coś nowego do prezentowania na egzaminie..:/ Wolą kiedy korzysta się z oklepanych pisarzy i malarzy. Proponowałabym Ci zajrzeć do biografii Mickiewicza, bo jest moim zdaniem najciekawsza ze wszystkich, jakie dotąd czytałam (i kułam na pamięć:D), jestem na filologii polskiej, więc wiesz, miałam wybór...:) Ale to już inna para kaloszy:) U tego gostka np. bardzo ciekawym wydarzeniem w życiu była miłość do starszej kobiety (Maryli Wereszczakówny- siostry jego przyjaciela), która rozkochała go w sobie, ale oddała rękę nie Mickiewiczowi, lecz bogatemu szlachcicowi, co często pojawia się w jego twórczości. Motyw ten obecny jest w jego sonetach (zob. krymskie, odeskie) czy Dziady cz. IV (ale właściwie w każdej przewija się w jakimś stopniu). Wybacz ten długi monolog:) Mam nadzieję, że pomogłam choć odrobinę. Pozdrawiam:)

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.