AgniesiA0320k
AgniesiA0320k
  23 marca 2009 (pierwszy post)

witam..mam jutro sprawdzian z histori.. i chciałabym sie zapytac czy to bedzie dobrze: przyczyny:
* konflikt o kolonie pomiedzy mocarstwami i wewnatrz koloni...
* powstanie dwóch blokad militarnych :trójprzymierze, i trójporozumienie
* zamordowanie arcyksiecia Ferdynanda

skutki: powstanie nowych panstw: Polska, Czchosłowacja, Austria,Wegry,LITwa , Łotwa, Estonia, Finlandia, Islandia.
*powstanie Ligi narodów

czy cos jeszcze było ważniejszego??? dodam,że moja baba na spr wymaga tylko po 2-3 przyczyny przyczyny i skutki....

i mam problem... mam napisac przebieg wojny..ale podział na front wschodni i zachodni... pomógłby ktos?????

zmarzlaczeq
zmarzlaczeq
  23 marca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte:

na wikipedii ma to wszystko poopisywane:D
http://pl.wikipedia.org/wiki/I_wojna_%C5%9Bwiatowa
AgniesiA0320k
AgniesiA0320k
  23 marca 2009

Front wschodni

26-31 sierpień 1914 - bitwa pod Tannenbergiem, zwycięstwo wojsk niemieckich nad armia rosyjską

4 maj 1915 - podczas krwawej bitwy pod Gorlicami wojska niemieckie dowodzone przez gen. Paula von Hindenburga przerwały front, nowa linia frontu przebiegała począwszy od Zatoki Ryskiej przez Pińsk po Tarnopol

maj-wrzesień 1916 - kontrofensywa gen. Aleksieja Brusiłowa, wojska rosyjskie zajęły Galicje Wschodnią (dotychczas należąca do Austrii)

3 marca 1918 - pokój brzeski, w Brześciu Litewskim Rosja Radziecka zawarła traktat pokojowy z państwami centralnymi

znalazłam cos takiego...dobrze to bedzie???????
ale jeszcze front zachodni....

Joasia91
Joasia91
  23 marca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: i mam problem... mam napisac przebieg wojny..ale podział na front wschodni i zachodni... pomógłby ktos?????

Mam to w notatkach. Pisz na pw a zeskanuję.
Coach06
Coach06
  23 marca 2009

przyczyny i skutki są ok , ale zamordowanie arcyksiecia Ferdynanda to juz byla bezposrednia przyczyna wybuchu I wś

AgniesiA0320k
AgniesiA0320k
  23 marca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: zamordowanie arcyksiecia Ferdynanda to juz byla bezposrednia przyczyna wybuchu I wś

tak wiem:))))
AgniesiA0320k
AgniesiA0320k
  23 marca 2009

juz mam wszytsko:))) nie musicie pisac..temat do zamkniecia:)

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.