goral19922
goral19922
  22 marca 2009 (pierwszy post)

Mam pytanie:

Muszę napisać taką pracę:
Z którą bohaterką literacką chciałbyś się spotkać i dlaczego.Odpowiedź uzasadnij , dokonując wnikliwej charakterystyki wybranej postaci.

Czy mogę tak zacząć:

" Chciałbym móc spotkać dziś Antygonę tytułową bohaterką tragedii Sofoklesa, córkę króla Edypa."

PS. czy może tak być...czy należy coś zmienić????????????

ChceCieZgwalcicJuz
ChceCieZgwalcicJuz
  22 marca 2009
chciałbym sie spotkać z Antygona,która jest główną bohaterka powiesci krol edyp oraz antygona autorstwa sofoklesa nie wiem czy dobrze..ja bym tak napisala:ninja:
hypocrite
hypocrite
  22 marca 2009

Akurat jeśli chodzi o Króla Edypa to Antygona nie była główną postacią.

ChceCieZgwalcicJuz
ChceCieZgwalcicJuz
  22 marca 2009
bład statystyczny:ninja:ale antygony na pewno była:cylol:?
xxKamilusia18xx
xxKamilusia18xx
  22 marca 2009
Antygona była córką Króla Edypa.
Radzę zacząć: "Chciałbym się spotkać z tytułową bohaterką dramatu, Antygoną, córką Króla Edypa."
beatkaaa119922
beatkaaa119922
  22 marca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Z którą bohaterką literacką chciałbyś się spotkać i dlaczego.Odpowiedź uzasadnij , dokonując wnikliwej charakterystyki wybranej postaci.

haha mialam to na probnym egzaminie gimnazjalnym, ale nie pamietam juz co napisalam hehehe
margotka
margotka
  22 marca 2009
hypocrite
hypocrite: Akurat jeśli chodzi o Króla Edypa to Antygona nie była główną postacią.


on pisze o Antygonie, a nie o królu Edypie... to osobne dramaty...Antygona córka Edypa była...:] ... Król Edyp opowiada o tym, co stało się zanim królem został... Antygona o ty, co się stało z rodem Labdakidów,,,

autorze postu...mozesz tak zacząc...tylko napisz to poprawnie stylistycznie...kamilusia ładnie zaczela...
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.