ZzZsweetKissZzZ
ZzZsweetKissZzZ
  22 marca 2009 (pierwszy post)

Hey...[!]

Mam nadzieję, że mi pomożecie, bo sama już nie wiem co wymyślać... Moja nauczycielka od języka polskiego zaproponowała (czyt.Raczej nakazała... "...Patrycja ja nie wyobrażam sobie tego konkursu bez Ciebie..." "...Ty musisz wziąć udział...") mi udział w konkursie recytatorskim... I muszę zarecytować wiersz lub prozę... Od 6 do 10 min... A kompletnie nie wiem co wybrać... Może macie jakieś pomysły...[?] Jeśli tak to proszę o zapisanie ich w komentarzach... ;]p
Z góry bardzo dziękuję wszystkim... :piwo:

shamaramorgan
shamaramorgan
  22 marca 2009

to lub to?
ja wygrałam konkurs recytując fragment pamiętnika "Ala Makota". Dość prosta, a jednocześnie można pokazać swoje zdolności aktorskie.

Jesli masz większe ambicje polecam Ci "Tren Fortynbrasa" Zbigniewa Herberta albo "poeta Ignorancji" Anne Sexton i inteligentnie wpleść w niego jakiś inny jej wiersz.

ChceCieZgwalcicJuz
ChceCieZgwalcicJuz
  22 marca 2009
polecam wiersze szymborskiej z ksiazki wiersze o milosci lub kazdy inny szymborskiej lub milosza;]
MrsKumaracik
MrsKumaracik
  22 marca 2009

Mi też nauczycielka od zajęć dodatkowych coś takiego proponowała... Podobno to w maju jest... i mówiła że jako proza to Harry Potter byłby dobry:D

Lestat2008
Lestat2008
  22 marca 2009

Powiedz grzecznie że niech sobie sama recytuje:)Wafel jesteś?Jak każe to idziesz...???

TakeTheSunAway
Posty: 3033 (po ~157 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
TakeTheSunAway
  22 marca 2009

Ja uwielbiam recytować 'Rvviva l'arte!' Kazimierza Przerwy-Tetmajera.
Naprawdę można się wczuć i pokazać siebie. :)
Ale niestety, nie będzie trwał 6 minut.

TakeTheSunAway
Posty: 3033 (po ~157 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
TakeTheSunAway
  22 marca 2009
TakeTheSunAway
TakeTheSunAway: 'Rvviva l'arte!'

* 'Evviva l'arte!' .
margotka
margotka
  22 marca 2009

nawet 'Pana Tadeusza"

albo "Pieśń o Stefanie Starzyńskim" Lechonia

...pamietaj o intonacji... o znakach interpunkcyjnych... o oddechu... zaskocz ich czymś... uzyj rekwizytów..ubierz się zgodnie z epoką... ;)

shamaramorgan
shamaramorgan
  22 marca 2009
margotka
margotka: zaskocz ich czymś... uzyj rekwizytów..ubierz się zgodnie z epoką... ;)

:szok2:
chyba nie można używać rekwizytów ani robić żadnych zbędnych ruchów. To zwykła recytacja, gdzie obowiązuje strój galowy ;)

Konto usunięte
Konto usunięte: mówiła że jako proza to Harry Potter byłby dobry:D

mnie polonistka zawsze mówiła, że najlepsza jest proza pisana w 1 osobie.
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.