goral19922
goral19922
  21 marca 2009 (pierwszy post)

Mam pytanie jak mogę napisać:
Notatkę do kroniki szkolnej z wystawy poświęconej pamięci wybitnej polskiej fizyczki i chemiczki Marii Składowskiej-Curie.

NIE MAM POJĘCIA CO MOGĘ NAPISAĆ... może ktoś mi jakiś pomysł poda?

CzytajBaczynskiego
CzytajBaczynskiego
  22 marca 2009

Jeżeli widziałaś tą wystawę, to masz punkt odniesienia do tej notki o naszej fizyczko-chemiczce. Kronika szkolna jest pisana z myślą o przyszłych pokoleniach uczniów tej szkoły - tak mnie się wydaje. Rzuć parę suchych faktów o tej klientce, opisz co widziałaś interesującego na wystawie - (jeżeli spałaś z nudów, to popytaj tych, co nie usnęli tak szybko, jak Ty; Zawsze się znajdzie ktoś, kto wtedy nie spał - zazwyczaj jest to nauczyciel/pedagog) pod koniec notatki trzaśnij jakiś jej cytat, albo jakikolwiek powiązany z naukami, w których Maria była wybitna i gotowe.
Wystarczy, że podsumujesz całość głodnym tekstem w stylu "To była 'żywa lekcja', która przybliżyła nam postać Marii Skłodowskiej-Curie."
I finito.
Polecam także odetchnąć, wziąć 10 głębokich wdechów i mieć nadzieję, że Kroniki Szkolne w przyszłości będą pisane od uczących się dla przyszłych uczących się, a nie od uczących się dla przyszłych uczących się + pod nadzorem "KogośTam" i dla czystej formalności. :PP :)

margotka
margotka
  22 marca 2009

hm..skoro było nudno to napisz, że było nudno:] ..fakty...nie fikcja...

kilka faktów z jej życia... i csy wystawa się podobała, czy była tylko sposobem na obicice lekcji...

cytat to dobry pomysł... jesli ktoś ma talent plastyczny poproś by np. ją namalował...lub wklej zdjęcia z wystawy z podpisami...w formie fotoreportażu...

...na koniec miło napisać coś w stylu "popieramy takie inicjatywy!!!" etc.

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.