Autentycznaxx
Autentycznaxx
  21 marca 2009 (pierwszy post)

Czesc.Może ktoś pomóc w sprawdzeniu błędów oraz w dalszej pomocy?
Szczegóły listu: Rezygnacja z wyjazdu za granice do pracy.Kierowniczka zadzwonila do kolegi,z którym bylam rok temu i tam pracowalam.W tym roku nie chce tam jechac i musze dac odpowiedz.Co moge jeszcze dopisac oraz ewentualnie zmienic?List wysylam do kierowniczki.
Oto on:

Heloo Bethan,
It's me Justyna.I would like to say ,i will not arrive to New Quay on this summer.Very sorry.Eric said me,You called to him.I told him before about it ,I will not arrive.I think You find somebody to work.Say hello Everybody.Bye :)

diegorrr
diegorrr
  21 marca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Heloo Bethan,

Nie Heloo tylko "Hello" bądź "Hi"

Konto usunięte
Konto usunięte: .I would like to say


I would say będzie poprawniej. a jeszcze lepiej jak napiszesz "I want say, that..."

Konto usunięte
Konto usunięte: ,i will not


Tak może być ale lepiej żeby było "won't" zamiast "i will not"

Konto usunięte
Konto usunięte: Very sorry


Very sorry? xd Zmień to na "I'm sorry" i powinno być ok.

Konto usunięte
Konto usunięte: said me,You called


"said me, that you had called"
Paulinessa16
Paulinessa16
  21 marca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Heloo


Hello

Konto usunięte
Konto usunięte: Very sorry


I am so sorry

Konto usunięte
Konto usunięte: It's me Justyna


:wtf: podpis moze by tak na koncu listu?
do kierowniczki pisac : to ja, Justyna?

Konto usunięte
Konto usunięte: on this summer


this summer

Konto usunięte
Konto usunięte: You called


You had called

Konto usunięte
Konto usunięte: You find


You will find

Konto usunięte
Konto usunięte: Say hello Everybody

..... for me.
Autentycznaxx
Autentycznaxx
  21 marca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: podpis moze by tak na koncu listu? do kierowniczki pisac : to ja, Justyna?

Wolalabym na poczatku to napisac .Tak byla to moja kierowniczka ,ale zwracałam sie do niej jak do znajomej.Mozna powiedziec ,ze to byla znajoma mojego bylego.
Paulinessa16
Paulinessa16
  21 marca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Wolalabym na poczatku to napisac .Tak byla to moja kierowniczka ,ale zwracałam sie do niej jak do znajomej.Mozna powiedziec ,ze to byla znajoma mojego bylego.


Aha ,mylalam ze mialo byc tak oficjalnie, ale ok.
Autentycznaxx
Autentycznaxx
  21 marca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Aha ,mylalam ze mialo byc tak oficjalnie, ale ok.

:)
masz może jakis pomysł co mogłabym jeszcze dopisac?Bo troszke ubogi ten list.
Paulinessa16
Paulinessa16
  21 marca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: masz może jakis pomysł co mogłabym jeszcze dopisac?Bo troszke ubogi ten list.


A sadzisz, ze ona Ci cos odpisze? Bo jesli tak to mozeszj a zapytac co u niej slychac itp i powiedziec po krotce co u Ciebie :)
Autentycznaxx
Autentycznaxx
  21 marca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: A sadzisz, ze ona Ci cos odpisze?

na pewno.Dla znajomej mówila,że za mna tesknia i chcą mnie zobaczym w tym roku.Nie podałam żadnego powodu,dlaczego nie przyjade.Może wiesz w jaki sposob moge napisac,że w te wakacje popracuje w Polsce z miesiac bo potem chce pojechac na wakacje ze znajomymi.

This summer i wiil be work in Poland (przez) one month(chyba tak sie pisze),because I woudl like to go with my friends (na wycieczke)
terencais
terencais
  21 marca 2009

Ja bym to napisał tak:

In this summer i will be working in Poland during one month, cause I would like to spend my holidays with my friends.

Paulinessa16
Paulinessa16
  21 marca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: i wiil be work


I will work!

Konto usunięte
Konto usunięte: I woudl like to go with my friends (na wycieczke)


I am going to go on the trip with my friends (lepiej to napisac jako ze zamierzasz)
Konradziq
Konradziq
  21 marca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Autentycznaxx:

I would say będzie poprawniej. a jeszcze lepiej jak napiszesz "I want say, that..."

To akurat było poprawnie.

Konto usunięte
Konto usunięte: Tak może być ale lepiej żeby było "won't" zamiast "i will not"

Obie formy są poprawne. Jednak trzeba wiedzieć, kiedy której można użyć. 'Won't" jest tak jakby kolokwialne i nie można używać przy pismach formalnych.

Konto usunięte
Konto usunięte: i will not arrive to New Quay on this summer.Very sorry.Eric said me,You called to him.I told him before about it ,I will not arrive.I think You find somebody to work.Say hello Everybody.Bye :)

I will not come to New Quay this summer. I am very sorry. Eric said me you had called him. (Tu sens dla mnie niezbyt jasny... Mówiłam mu wcześniej, że nie przyjadę?). I hope you will find somebody to work. Please, give everyone regards from me.

Konto usunięte
Konto usunięte: In this summer i will be working in Poland during one month, cause I would like to spend my holidays with my friends.

This summer I will be working in Poland for one month because I would like to go with my friends on a trip.
:>
xXGaciaXx
xXGaciaXx
  22 marca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Zmień to na "I'm sorry" i powinno być ok.

albo I'm really sorry :)
xDontTouchJustLook
xDontTouchJustLook
  22 marca 2009

Pamietaj ze zawsze "ja" czyli "I" po angielsku zawsze sie pisze z duze litery malo wazne czy "I" jest w srodku zdania.... ;]

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.