Ninka2112
Ninka2112
  19 marca 2009 (pierwszy post)

Hejka... Jestem ciekawa kto z was zdaje w tym roku maturę i z jakiego dodatkowego przedmiotu, bo ja na przykład z geografii:)

anioleceq
anioleceq
  20 marca 2009

chemia podstawa i biologia rozszerzona ;-)

MisiaV
MisiaV
  21 marca 2009

zdawałam z historii :)

MisiaV
MisiaV
  21 marca 2009
TakeTheSunAway
TakeTheSunAway: Fizyka - podstawowa.


TakeTheSunAway
TakeTheSunAway: Historia - podstawowa.

Da się tak ?:woot:
Maagdalena22
Maagdalena22
  21 marca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Po ostatniej maturze wiekszosc osob narzekalo na wos wlasnie.... wiekszosc osob po profilu humanistycznym nawet zaliczylo prawie ze fuksem :)


U mnie w szkole też narzekali, że trudny był WOS.
Ale i tak uważam, że WOSu nie można porównywać z geografią czy biologią ;)
TakeTheSunAway
Posty: 3033 (po ~157 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
TakeTheSunAway
  21 marca 2009
MisiaV
MisiaV: Da się tak ?

Wszystko się da, jeśli tylko się chce. :)
Ninka2112
Ninka2112
  21 marca 2009

właśnie:)

xXGaciaXx
xXGaciaXx
  21 marca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: wziaść

to na pewno :woot:
lolipopHs
lolipopHs
  21 marca 2009

ja zdaję teraz historie podstawe, pol roz, no i jezyk niemiecki na podstawie:)

Oby do matury..oby zdać:)

CzytajBaczynskiego
CzytajBaczynskiego
  22 marca 2009

WOS rzeczywiście jest prosty, aby go zdać. Właśnie - aby go zdać, a nie zdać powyżej 80%. Poprzednia matura z WOS w małym stopniu bazowała na wiedzy zaczerpniętej ze sztywnych regułek zawartych w podręcznikach, w większym stopniu jedynie nawiązywała do tego, co było napisane w książkach. Aby napisać dobrze, trzeba było połączyć parę ważnych informacji z książki i multum informacji z bieżących wydarzeń ze świata.

Tak jak z matematyką - sztywne regułki wykute i seria wzorów bez ich zrozumienia niezbyt się sprawdzają. Z tą małą różnicą, że w wiedzy o świecie wiele faktów się nie zazębia i nie obowiązuje zasada Lewa strona=Prawej stronie. :PP

P.S. - Nie bójcie się matury z matmy! Przecież MEN nie dopuści do tego, by ponad połowa maturzystów nie mogła otrzymać świadectwa dojrzałości. Amnestii może i nie będzie, ale obniżenie progu zdawalności jest bardzo możliwe, skoro profesorowie ze szkół wyższych w Gdańsku pieją o kataklizmie wśród tegorocznej matury z matematyki. Najgłośniejsi są profesorowie uczący fizyki oraz... tak, matematyki! ;D

egzekutor90goI
egzekutor90goI
  22 marca 2009

historia i wos :)

więc lajcik :)

MisiaV
MisiaV
  25 marca 2009
TakeTheSunAway
TakeTheSunAway: Wszystko się da, jeśli tylko się chce. :)

z tego co wiem to z dodatkowych przedmiotów można jedynie rozszerzenie pisać a nie podstawę ;)
ForneUss
ForneUss
  27 marca 2009

A ja chemia rozszerzona, biologia rozszerzona i matma podstawa :D

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.