Juustinna
Juustinna
  19 marca 2009 (pierwszy post)

Witam ;*
Chciałabym zapytać co myślicie o tym kierunku w technikum.?
Polecacie / odradzacie?
Może ktoś z Was pobiera nauki na technika turystyki?
Myślicie, że lepsze to niż kosmetyczka?
Zawód przyszłości/ opłacalny?
i Ostatnie pytanie : Przedmioty na które przede wszystkim kładziony jest nacisk oprócz ekonomii geografii i oczywiście języków obcych?
Jeżeli macie jakiekolwiek doświadczenie związane z tym tematem czy informacje proszę o uwagi.

Dziekuję ;* Miłego dnia :mrgreen:

Juustinna
Juustinna
  19 marca 2009

Przepraszam chodziło mi o technika obsługi turystycznej. Czy po tym można pracowac jako stweardessa?

focus5280
focus5280
  19 marca 2009

Szczerze mówiąc akurat tak się składa,że słyszałam coś o tym:mrgreen:i z góry odradzam...jest to niby przyszłościowy kierunek i wogóle łatwo znaleźć prace po tym ale z zawodowych to jest istny koszmar trudne terminy do wykuwania:tak:lecz jak już się chce coś osiągnąć to wiadomo "lekko" nie jest...wiadomo że jest to lepsze niż kosmetyczka:ziober2: ale zależy co kogo bardziej interesuje:box: ja na twoim miejscu bym sobie wybrała jakiś inny kierunek byle nie to:rotfl:

MartusiaZabaa
MartusiaZabaa
  19 marca 2009

A ja sie całkowiecie nie zgodze. Ja jestem na technik hotelarswa a jest u mnie takze kierunek technik obsługi turystycznej i nie słyszałam, zeby jakos specjalnie trudno bylo. A według mnie zawod przyszłosciowy i mozna potem pracowac jako stweardessa. Ja bym polecila :]

UnderTheShade
UnderTheShade
  19 marca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Chciałabym zapytać co myślicie o tym kierunku w technikum.?

na pewno zaraz po technikum nie dostaniesz parcy w biurze podrozy... no chyba, ze wyuczysz sie jakiegos jezyka perfect...
xXssweeteyessXx
xXssweeteyessXx
  20 marca 2009

sądzę, że jest to przyszłościowy kierunek, ogólnie kierunki z turysyką.
U mnie w szkole rok temu go otworzyli i nie słyszałam, żeby ktoś narzekał. Sama wolałabym chyba na niego iść niż na moje hotelarstwo.Kładziony nacisk jest pewnie na przedmioty zawodowe, np. Usługi Turystyczne, przedmiot przyjemny i bardziej na myślenie :) a faktem jest to, że słownictwo zawowode też występuje, ale aż tak trudne nie jest. Można się nauczyć. Trudno tylko chyba zdać egzmin zawodowy...praktyczny, bo trzeba mnieć bodajże 70 %

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.