focus5280
focus5280
  19 marca 2009 (pierwszy post)

Hejka ziomy:))Mam do was małe pytanka:mrgreen:Uczęszcza z was ktoś może do technikum żywienia??? Na jakie przedmioty kładziony jest przysłowiowy "nacisk" i w końcu polecacie czy raczej odradzacie:ziober2:

xXHilDa17xX
xXHilDa17xX
  19 marca 2009

Cześć;)
Ja jestem w technikum żywienia i nowe przedmioty u mnie to Technologia Gastronomiczna, Urządzenia Gastronomiczne, Mikrobiologia i każdy przedmiot jest tak samo ważny. ;)
Pozdrawiam;D

xXHilDa17xX
xXHilDa17xX
  19 marca 2009

Aha i ja odradzam ten profil bo jest cięzko naprawdę. Nie dosć ze musisz wkuwać z podstawowych przedmiotów to jeszcze z zawodowych no ale takie sa minusy technikum ;) A co do tych przedmiotów to (zależy też od nauczyciela) musisz uczyć się takie pierdoły jak bakterie grzyby pleśnie drożdze i wszystko co z nimi związane a w technilogi Gastronomicznej nakrywanie stołu, i ogólnie obsługa konsumenta;)

ChceCieZgwalcicJuz
ChceCieZgwalcicJuz
  19 marca 2009
hmm mikrobiologii to ja nie mam ale ja na pierwszym roku wiec...:ninja:
flyleaf
flyleaf
  19 marca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Uczęszcza z was ktoś może do technikum żywienia???

Ja uczęszczam, ale jest to technik żywienia i gospodarstwa domowego.
I straszny nacisk jest na technologię gastronomiczna z obsługa konsumenta.
A zawodowe przedmioty to P. ekonomii, Mikrobiologia, P. Biurowości, Technologia, Higiena i Ochrona Zdrowia.
xXHilDa17xX
xXHilDa17xX
  19 marca 2009

jestem dokładnie na tym samym profilu jak kolezanka wyżej ;) i szczerze powiedzawszy ten profil przyszłosci nie ma bo chyba nie kazdy marzy sobie prace latając i liżąc du* pe klientom xD

ChceCieZgwalcicJuz
ChceCieZgwalcicJuz
  21 marca 2009
dokładnie wiec juz wiem,że na całkiem inny kierunek studiów pójde:ninja:
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.