AgniesiA0320k
AgniesiA0320k
  17 marca 2009 (pierwszy post)

ludzie niezwyli w tym utworze to: Kostylew, Rusto Karinen, Natalia Lwowna i narrator... wiem jak to wyjaśnic dlaczego... mam takie pytanie czy ktos jeszcze??? jeśli tak to prosze o odp z wyjasnieniem:)))

Lckowy
Posty: 1968 (po ~93 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 2
Lckowy
  17 marca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Kostylew

Sprzeciwiał się 'władzy' byle nie pracować - palił swą ręke by trafiać do szpitala?
to o to cho :Woot: ?
4Pure
4Pure
  17 marca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: ludzie niezwyli w tym utworze to: Kostylew, Rusto Karinen, Natalia Lwowna i narrator... wiem jak to wyjaśnic dlaczego... mam takie pytanie czy ktos jeszcze?

Taa...

...Jedną z takich postaci był Kostylew, który rozdawał wszystkim prawie cały chleb, nosił talony na zupę do "trupiarni", jako inżynier obliczał wszystkim wyższe normy. Bohatersko znosił ból, który sobie zadawał opalając sobie rękę w ogniu, aby nie pracować. Skazał się na męczeństwo zamiast prace dla znienawidzonego systemu, umarł, bo oblał się wrzątkiem, sam wybrał sposób i rodzaj śmierci. Kostylew do końca walczył o zachowanie własnego ?ja?,sam decydował o swoim losie, nie poddał się ogólnie panującemu marazmowi i zobojętnieniu. Z kolei inna więźniarka, Natalia Lwowa, nie chcąc dłużej uczestniczyć w koszmarze jaki rozgrywał się za murami obozu, nie czekając na śmierć wymierzoną w okrutny sposób przez oprawców, sama odebrała sobie życie...

...Świadomie cierpiała także Natalia Lwowna, kobieta niezwykła, pomimo swojej ciężkiej choroby, uczynna i życzliwa. Czytała "Zapiski z martwego domu" Fiodora Dostojewskiego i to właśnie z nich czerpała siłę na to, aby godnie przetrwać cierpienie. Wiedziała, że jej jedyną bronią może być tylko godne zachowanie...


Wszystko jest w internecie, wystarczy przepisać informacje i przekształcić je na swoje słowa.
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.