Paulinessa16
Paulinessa16
  17 marca 2009 (pierwszy post)

Hej!

Mam napisać wypracowanie pod tytułem "Tylko szaleńcy i krańcowi idealiści bronią do ostatka spraw absolutnie przegranych." Wyraź swoje zdanie w tej kwestii komentując postawy wybranych bohaterów literackich lub postaci rzeczywistych.

Obecnie przerabiam pozytywizm.

Proszę, możecie mi pomóc? Nie prosze o pisanie mi wypracowania, nie :)
Chcialabym uslyszec Wasze propozycje bohaterów literackich lub postaci rzeczywistych.

Z góry dziekuje! :)

BujajacaWoblokachh
Posty: 44958 (po ~170 znaków)
Reputacja: -10 | BluzgometrTM: 12
BujajacaWoblokachh
  17 marca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: "Tylko szaleńcy i krańcowi idealiści bronią do ostatka spraw absolutnie przegranych."

Jesli chodzi o moja opinie, to ja bym temat oparla glownie na literaturze polskiego pozytywizmu...

Piszac o tym pod tym katem wyszlabym od sytuacji w jakiej w tamtym czasie znajdowala sie Polska... - procesy wynarodawania Polakow, represje ze strony zaborow, szerzacy antysemicyzm, idea pracy organicznej i pracy u podstaw.

Majac taki wstep przeszlabym do literatury...

W tej czesci warto poruszyc problemy, ktore w tamtych czasach byly najistotniejsze, ale z racji sytuacji, zadnymi sposobami i probami, ktorych sie podejmowano w danej chwili nie mozna bylo nic zmienic, dlatego z miejsca byly skazane na porazke...
np. warto przywolac obrazy powstan narodowych - byly one skazane na porazke z racji tego, ze bylismy slabi jako narod - slaba sila militarna, slaba swiadomosc narodowa szczegolnie wsrod nizszych klas spolecznych. wszystko to przelozylo sie na to, ze walki powstancze skazane byly na niepowodzenie
znajdziesz sobie tutaj jeszcze jakies inne rpzyklady...

na koniec jakies krotkie podsumowanie
Nie mam czasu nienawidzić ludzi, którzy mnie nienawidzą,
bo jestem zbyt zajęta kochaniem ludzi, którzy mnie kochają ;)
Paulinessa16
Paulinessa16
  17 marca 2009
BujajacaWoblokachh
BujajacaWoblokachh:


Dziekuje :)
shamaramorgan
shamaramorgan
  17 marca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: "Tylko szaleńcy i krańcowi idealiści bronią do ostatka spraw absolutnie przegranych."

trudny temat. Może Kordian?
Siłaczka i Judym...
perwersion
perwersion
  18 marca 2009

Myślę, że warto wspomnieć tutaj o Wokulskim z Lalki, który chciał pobudzić do działania polskie mieszczaństwo(z góry przegrana sprawa:)) poprzez handel z obcokrajowcami, choć ci wcale nie chcieli tego uczynić, nie martwili się swoimi interesami ani polską gospodarką:/, następnie nauczycielka z Siłaczki, jak słusznie zauważyła Paulinessa16:), polscy artyści: pisarze, pianiści, etc. w obliczu powstań, zaborów, wojen (np. Chopin, Mickiewicz, itd.). Przykłady można mnożyć, wystarczy się chwilę zastanowić. Pozdrawiam:)

Paulinessa16
Paulinessa16
  18 marca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: następnie nauczycielka z Siłaczki, jak słusznie zauważyła Paulinessa16:),


nie to ona:

Konto usunięte
Konto usunięte: Siłaczka i Judym...


Konto usunięte
Konto usunięte:

Dzieki :*
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.