Macius7007
Macius7007
  8 marca 2009 (pierwszy post)

Wie ktoś jak to zrobić ?

Maverick880
Maverick880
  8 marca 2009

Wiesz nie jestem pewien co do tego bo to było wieki ale z tego co wiem to spróbuj zrobic obwód zastepczy z i1 i2 i policz rezystancje zastepcza z r2 r1 pozniej policz spadki napiec i powinno ci to wyjsc ;)

Macius7007
Macius7007
  8 marca 2009

Z czego to mi wiadomo to trzeba zamienić żródło prądowe z połączonym równolegle rezystorem na źródło napięciowe z połaczonym szeregowo rezystorem zgodnie ze wzorem E=J*R i napisać prawo Kirchhoffa dla tego obwodu ; jest jedna rzecz ktorej nie wiem a mianowicie spadek napiecia na rezystrach R1 R2 i R5 bo układjac prawo kirchhoffa trzeba wziąść je pod uwage , a włąsnie nie mam pojecia jak obliczyć te spadki Oczywisci mozna obliczyc rezystacje zastepcz a R1 I R2 szeregowo , ale jaki przez ta rezystacje bedzie płynał prąd czy taki jaki płynał na pocztaku jak były zródla prądowe czi trzeba J2 + J1 czy jak?? bo twedy bym obliczył z prawa Ohma napiecie , ajesli chodzi o napiecie na R5 to tzreba zameinic na zrodlo pradowe zgodnie ze wzorem J=E/R i będe miał prąd jaki płynie i policze psadek z prawa ohma Dobrze ??? Prosze o pomoc Prosze pwoiedzieć jak to zrobić to bardzo ważne

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.