Lckowy
Posty: 1968 (po ~93 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 2
Lckowy
  5 marca 2009 (pierwszy post)

Ja na temat bibliografii, i od razu proszę - nie odsyłać mnie to polonistki, bo babsztyla nie lubię :martuska: !

- jak mam wiadomości z internetu np, to jak to zapisać w bibliografii? (jako, że z czego korzystałem, czyli tam gdzie są książki ;))
- można jakoś zaznaczyć że korzystałem z książki ze stron tych i tych?
Bo przykładowo książka ma 600 stron, a to co mi było potrzebne znajduje sie na 20 stronach :Woot:

SyIwia
SyIwia
  5 marca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: - jak mam wiadomości z internetu np, to jak to zapisać w bibliografii?

piszesz stronę internetową z której korzystałeś

Konto usunięte
Konto usunięte: można jakoś zaznaczyć że korzystałem z książki ze stron tych i tych?

mozna. piszesz normalnie te dane ksiażki, autora wydawnictwo itd i piszesz str. 25-79 np. ;]
olusienienienka
olusienienienka
  5 marca 2009
SyIwia
SyIwia: mozna. piszesz normalnie te dane ksiażki, autora wydawnictwo itd i piszesz str. 25-79 np. ;]

Jeżeli to jest lektura absolutnie nie możesz czegoś takiego zrobić!

Jeżeli jest to opracowanie, np utworów Adama Mickiewicza jakiejś tam autorki to możesz jak najbardziej
Lckowy
Posty: 1968 (po ~93 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 2
Lckowy
  5 marca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Jeżeli to jest lektura absolutnie nie możesz czegoś takiego zrobić!

no.. u mnie odpada ;]
Lektury w temacie sa mi kompletnie zbędne ;]

Jest to jak by opracowanie, ale nie lektur, więc mozna :pavarotti: ?

SyIwia
SyIwia: piszesz stronę internetową z której korzystałeś

przykład?
Pierdykne linka na 3 linijki :woot: ?
CattieBrie
Posty: 4511 (po ~66 znaków)
Reputacja: 6 | BluzgometrTM: 10
CattieBrie
  5 marca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: CycFotkiPeeL

ja jeszcze pracy pisac nawet nie zaczelam :ssh:
Perfect only in her imperfections.
smielaq89
smielaq89
  5 marca 2009
CattieBrie
CattieBrie: ja jeszcze pracy pisac nawet nie zaczelam


Dobre podejście ;) Rzekłbym najlepsze ;)
Znam z własnego doświadczenia ;) Wynik: 90 % ;)
margotka
margotka
  6 marca 2009

są dwa rodzaje oznaczeń...

przypisy, kiedy cytujesz w tresci pracy fragment lub się na cudze badania powolujesz wtedy w wordzie sobie to zaznaczasz odsyla cie na dół strony do stopki i piszez tak na przykładzie:

J. Nowak, pozytywka, Warszawa 1999, s. 3-4.

jezeli jest to artykuł to tak:

J. Nowak, pozytywka [:w] rzeczy znane, pod red. A. Kowalski, Warszawa 2000, s. 60-78.

jezeli jest to artykuł z in6terentu to wpisujemy tak:

J. Nowak, pozytywka, Warszawa 1999 źródło: www [data i godzina] .

W bibliografii czyli na koncu pracy:

Podajesz tylko strny www z których korzystasz oraz gazety lub pozycje zbiorowe, a ne poszczególne artykuły... a normalne teksty wypisujesz nastepujaco:

Kowalski Jan, akwarium, Poznań 2000.

KROPKI na końcu to jest świętość, tak samo z przecinkami w odpowiednich miejscach oraz kolejność słów...

gdyby nauczycielka się pytała skad to wiesz powiedz, ze to na podstawie Meyerowej i Burbieńki....

jak zrobisz mozesz mi podeslać...sprawdze...

margotka
margotka
  6 marca 2009

aha.. pisanie wydawnictw nie jest obowiazkowe...większość wykładowców nawet nie chce tego w adresie bibliograficznym bo to niepotrzebny zamęt...

takaONAmalenstwo
takaONAmalenstwo
  6 marca 2009

dodając do bibliografii link strony musisz napisać jeszcze z jakiego dnia jest ta strona, tzn date, kiedy znalazłeś to coś w necie...

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.