aneczka20072
aneczka20072
  27 lutego 2009 (pierwszy post)
Witam,
pewnie jak większość maturzystów miałam problem z postawieniem tezy na maturę ustana z polskiego.Tematem mojej pracy jest temat: rożne sposoby opowiadania o doświadczeniach holocaustu w literaturze i filmie XX w. Postawiłam taka tezę: Holocaust- prześladowania i zagłada milionów Żydów przez władze III Rzeszy oraz jej sojuszników w okresie II wojny światowej, wpływ na jego ofiary oraz sposoby opowiadania o doświadczeniach Holocaustu.

Czy ta teza jest odpowiednia? Jeśli nie to jaka inna byście zaproponowali.
Proszę o sensowne odpowiedzi.
DZIĘKUJE I POZDRAWIAM:*
shamaramorgan
shamaramorgan
  27 lutego 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: rożne sposoby

Konto usunięte
Konto usunięte: Holocaust- prześladowania i zagłada milionów Żydów przez władze III Rzeszy oraz jej sojuszników w okresie II wojny światowej, wpływ na jego ofiary oraz sposoby opowiadania o doświadczeniach Holocaustu.

Mnie się wydaje, że w Twojej tezie jest tylko jeden sposób pokazania holokaustu, a powinnaś przedstawić na wiele sposobów.

Nigdy nie potrafiłam układać tezy, więc w tym Ci nie pomogę :)
aneczka20072
aneczka20072
  27 lutego 2009

Tylko w tym temacie bardziej postawilam na rozne sposoby opowiadania: forma reportazu, autobiografi itp.

lolipopHs
lolipopHs
  27 lutego 2009

mi sie wydaje ze powinnas napisac wlasnie o tym jak opowiadano o tym tzn jacy ludzie w jaki sposob a nie o formie....ale to tylko moje skromne zdanie:)

aneczka20072
aneczka20072
  27 lutego 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: mi sie wydaje ze powinnas napisac wlasnie o tym jak opowiadano o tym tzn jacy ludzie w jaki sposob a nie o formie....ale to tylko moje skromne zdanie:)

no tak wlasnie napisalam w pierwszej wersji prezentacji a polonistka kazala mi napisac o formie
aneczka20072
aneczka20072
  27 lutego 2009

Moze nie tyle co o formie ale o tym jak dany autor przedstawia rozne doswiadczenia

WhitePride00
WhitePride00
  27 lutego 2009

Aby teza była poprawna musi zawierać czasowniki...i warto przedstawić cały temat z dwóch stron....jako zbrodnie i wojenny obowiązek.

angelikass
angelikass
  27 lutego 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Postawiłam taka tezę: Holocaust- prześladowania i zagłada milionów Żydów przez władze III Rzeszy oraz jej sojuszników w okresie II wojny światowej, wpływ na jego ofiary oraz sposoby opowiadania o doświadczeniach Holocaustu.

to nie jest teza...
Uzi
Uzi
  28 lutego 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: pewnie jak większość maturzystów miałam problem z postawieniem tezy na maturę ustana z polskiego

w takim razie ..byłam w mniejszosci
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.