Unattainable4U
Unattainable4U
  27 lutego 2009 (pierwszy post)

...bez studiow.

co sadzicie o osobach ktore nie studiuje/nie studiowaly. nie pracuja albo pracuja za 800zl miesiecznie?
myslicie ze sa leniwi? nie maja ambicji? mieli miejsce pracy zapewnione juz po sredniej? sytuacja zyciowa ich zmusila do zaniechania studiow?
chcielibyscie miec niewyksztalcona 2polowke?

smielaq89
smielaq89
  27 lutego 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: chcielibyscie miec niewyksztalcona 2polowke?


Nie. Dla mnie moja kobieta musi się gdzieś uczyć, przynajmniej na zaocznych ;)

Konto usunięte
Konto usunięte: myslicie ze sa leniwi? nie maja ambicji?


I to i to.

Konto usunięte
Konto usunięte: mieli miejsce pracy zapewnione juz po sredniej?


Chyba tak. Chociaż kto ich tam w tej komisji rekrutacyjnej wie :D

Konto usunięte
Konto usunięte: sytuacja zyciowa ich zmusila do zaniechania studiow?


Niektórych pewnie tak. Ale ogólnie ludzie są leniwi. Wolą skończyć jakieś wyższą szkołę ogrodnictwa wiejskiego i mieć jakiś papierek a potem tułać się od jednej do drugiej pracy.
TakeTheSunAway
Posty: 3033 (po ~157 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
TakeTheSunAway
  27 lutego 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: myslicie ze sa leniwi? nie maja ambicji? mieli miejsce pracy zapewnione juz po sredniej? sytuacja zyciowa ich zmusila do zaniechania studiow?

Myślę, że najczęsciej to brak ambicji.
Ale równie często spowodowane jest to sytuacją życiową, np. ciężka sytuacja finansowa w domu, gdzie trzeba osoba musi pójść do pracy, żeby jakoś się utrzymać.
A nie wszyscy potrafią pogodzić studia i pracę, bo nie zawsze jest to łatwe lub możliwe.
Moja siostra nie studiowała i jakiś czas temu, po spotkaniu ze znajomymi z klasy z liceum powiedziała mi, że czuła się trochę dziwnie, bo jej wszyscy koledzy skończyli już studia.
Ale to trochę inny przypadek, gdyż ona wyjechała za granicę, bo natrafiła się dobra okazja.

Konto usunięte
Konto usunięte: chcielibyscie miec niewyksztalcona 2polowke?

Wolałabym, żeby była wykształcona. :)
margotka
margotka
  27 lutego 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: chcielibyscie miec niewyksztalcona 2polowke?


zaradną...

...rodzaj studiów... czy brak studiów nie ma większego znaczenia... jezeli potraficie ze sobą rozmawiać... i dzielicie wspólne pasje...
xenka89
xenka89
  27 lutego 2009

a może nie studiują bo kiepski im nauka idzie, albo możliwości nie mają??
czy każdy musi studiować??? ludzie po studiach też są bezrobotni albo robią za grosze....[wiem po znajomych]...ktoś konczy marketing i zarządzanie i w supermarkecie ląduje bo nigdzie indziej nie może się dostać, albo po resocjalizacji w sklepie ze sprzętem...[ i nie że nie szuka, tylko że nigdzie nie może się dostać]
ja sama na dzienne iść nie zamierzam, jeśli już to zaoczne...bo nie chce kolejne 5 lat od mamy na kosmetyki kasy wyciągać, wole iść do pracy i byś samodzielna...czy ktoś chce studiować czy nie jego wybór...ludzie z wykształceniem zawodowym też są potrzebni [jak by co to ja kończe technikum, nie zete żeby nie było] bo jak by ich nie było to kto by nas obcinał, kto by budował, murował, za ladą sklepową siedział itd. ??
moja druga połówka ma dobrą prace do której nie trzeba było studiować... jest mądry i ambitny, a że na studia mu się chodzić nie chce to nie moja sprawa...

Konto usunięte
Konto usunięte: albo pracuja za 800zl miesiecznie?

jak by nie pracowali wcale, mimo że mieli by możliwości to można by powiedzieć że są leniwi ale oni pracują, męczą sie za grosze więc lenistwa zarzucić im nie można...
leniwym bym nazwała kogoś kto twierdzi : ,,za grosze pracować nie bede,, i nie robi nic
shamaramorgan
shamaramorgan
  27 lutego 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: chcielibyscie miec niewyksztalcona 2polowke?

osoba po zawodówce może byc o wiele bardziej zaradna w życiu niż jakiś tam studencik z doktoratem.

Konto usunięte
Konto usunięte: albo pracuja za 800zl miesiecznie?

dla mnie to w cholerę kasy.
w większym mieście zresztą tez wystarczy 200-300 złotych jeśli znajdzie się w miarę tanie mieszkanie i dobrych współlokatorów.
BujajacaWoblokachh
Posty: 44958 (po ~170 znaków)
Reputacja: -10 | BluzgometrTM: 12
BujajacaWoblokachh
  27 lutego 2009

Pierwsze, co to wydaje mi sie, ze takich osob nie nalezy z gory oceniac, jako leniwe, czy bez ambicji itp... Tak, na prawde nie wiadomo dlaczego tak sie stalo, ze taki maja los... Bycmoze byli zdolni, tylko zycie zdecydowalo, ze musieli rzucic szkole i isc do pracy... a niektorzy po prostu sobie zaniedbali edukacje... W przypadku kazdego z tych ludzi powod bedzie zapewne inny i w odenisieniu do akzdego z nich zapewne powodem bedzie, ktorys z tych, co wymienilas...

Co do partnera... Wazniejsze jest to, co sie czuje do tej osoby, i to co ona czuje do nas, to jak sie rozumiemy, niz wyksztalcenie....

Nie mam czasu nienawidzić ludzi, którzy mnie nienawidzą,
bo jestem zbyt zajęta kochaniem ludzi, którzy mnie kochają ;)
XxLoveMeSweetiexX
XxLoveMeSweetiexX
  27 lutego 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: co sadzicie o osobach ktore nie studiuje/nie studiowaly. nie pracuja albo pracuja za 800zl miesiecznie?

a co mam myśleć? kiedyś,w przeszłości nie myślały i teraz mają za swoje..

Konto usunięte
Konto usunięte: myslicie ze sa leniwi? nie maja ambicji? mieli miejsce pracy zapewnione juz po sredniej? sytuacja zyciowa ich zmusila do zaniechania studiow?

no różne są powody,ile ludzi tyle powodów

Konto usunięte
Konto usunięte: chcielibyscie miec niewyksztalcona 2polowke?

nie
RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  28 lutego 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: co sadzicie o osobach ktore nie studiuje/nie studiowaly

nie sądzę ludzi po tym jaką szkołę kończyli

Konto usunięte
Konto usunięte: nie pracuja

nierobico , albo po prostu życie

Konto usunięte
Konto usunięte: albo pracuja za 800zl miesiecznie?

to że wolą dostawać 800zł niż wcale lub zapomogę

Konto usunięte
Konto usunięte: myslicie ze sa leniwi? nie maja ambicji?

może ambicję ich przerosły

Konto usunięte
Konto usunięte: mieli miejsce pracy zapewnione juz po sredniej?

lub po zawodówce

jak się ma znajomości nie trzeba studiów

Konto usunięte
Konto usunięte: sytuacja zyciowa ich zmusila do zaniechania studiow?

są takie sytuację :tak:
mi się zdarzyło

Konto usunięte
Konto usunięte: chcielibyscie miec niewyksztalcona 2polowke?

cóż zależy czy niewykształcona oznacza po prostu "głupia" "idiota" czy osobę inteligentną , oczytaną , itd. lecz bez papierka

slumdog też człowiek :D
...Ignorance is bliss...
kulturkaa
kulturkaa
  28 lutego 2009

Nie studiuje i jest mi z tym potwornie źle, od razu po maturze wyjechałam za granicę za moim partnerem który tutaj robi kariere. Jestem cholernie ambitna, więc w przyszlości zamierzam iść tutaj na studia, gdyż zapewne nawet po studiach w Polsce mogłabym co najwyżej myć gary w chinskiej restauracji...

kulturkaa
kulturkaa
  28 lutego 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: chcielibyscie miec niewyksztalcona 2polowke?


Mój partner skończył technikum w Polsce a w Anglii robi kariere....więc studia nie są potrzebne aby się rozwijać i godnie żyć...
raugi
Posty: 10221 (po ~117 znaków)
Reputacja: 17 | BluzgometrTM: 17
raugi
  28 lutego 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: albo pracuja za 800zl miesiecznie?

...i takich ludzi najbardziej sobie senie
Zaneta
Zaneta
  28 lutego 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: co sadzicie o osobach ktore nie studiuje/nie studiowaly

Wszystko zależy od tego, co sprawiło, że zaniechały tą szansę lub nie doprowadziły do jej ukończenia. Jeśli zrobiły to z braku chęci i lenistwa bo trafiło się coś lepszego, jak na przykład drowycza praca, która była niepewnym źródłem dochodów a w drodze nie było dziecka, to dośc sceptycznie podchodzę do takich osób.
Jeśli nie wystarczyło środków pieniężnych na dalsze studia lub dziecko było w dordze to co w tym złego, że owy rodzic chciał zarobić na dalsze życia swojej rodziny?
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.