KaFFaaa
KaFFaaa
  26 lutego 2009 (pierwszy post)
Mam prośbę.. Czy ktoś mi tak szybko rozwiąże te zadania bo mi pilniutko potrzebne... To są zad ze stężenia procentowego a ja teraz zakuwam Stężenia molowe i nie mam ani chwili na rozwiązanie...Pomoże mi ktoś tylko proszę... nie zjedźcie mnie jak ostatnio :P:P

1. ile wody zawiera 1 dm^3 45% roztworu wodnego substancji organicznej, jeżeli gęstość roztworu wynosi 0,9 g/cm^3.

2. 150 g 12% roztworu soli rozpuszczono 10 g soli. Obliczyć stężenie procentowe otrzymanego roztworu.

3.Ile gramów jodu i i ile cm^3 etanu (cos wynosi 0,78 g/cm^3 potrzeba do sporządzenia jodyny czyli 10% roztworu jodu.

4. Do 180 g 15% roztworu soli dodano 40 g wody. Obliczyć stężenie procentowe otrzymanego roztworu.

5. Ile gramów soli należy rozpuścić w 120 gramach 10% roztworu aby otrzymać roztwór 15% ?

6. Obliczyć stężenie procentowe nasyconego roztworu. jeżeli rozpuszczalność wynosi 20g danej substancji.
mysza662
mysza662
  26 lutego 2009

Jak umiesz to zrobić to nie będe pomagać, bo jeszcze się pomyle;/

KaFFaaa
KaFFaaa
  26 lutego 2009

No jasne...dzięki...

mysza662
mysza662
  26 lutego 2009

NO taka prawda, bo napisałaś, że umiesz, ale nie masz czasu, a jednak jestes na tym forum to mas zczas. A jak ja zrobie zadanie mogą byc błędy i będzie lipa:)

BloodlustV
BloodlustV
  26 lutego 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: NO taka prawda, bo napisałaś, że umiesz, ale nie masz czasu, a jednak jestes na tym forum to mas zczas. A jak ja zrobie zadanie mogą byc błędy i będzie lipa:)


:tak: popieram.
wylacz kompa i WON DO CHEMII :krzeslo: ;D
KaFFaaa
KaFFaaa
  26 lutego 2009

zawsze ktoś mnie jedzie na tym forum... wiecie co? wypchajcie się..

Ader
Ader
  26 lutego 2009

To forum nie służy temu by odwalać za kogoś zadania a jedynie pomóc w nich, wytłumaczyć, sprawdzić.
Więc szczerze to " wypchać " powinnaś się Ty i wygonić lenia, bo te zadania są do zrobienia w kilka minut.

CKsBbyBoy
CKsBbyBoy
  26 lutego 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: zawsze ktoś mnie jedzie na tym forum... wiecie co? wypchajcie się..


nikt Cie nie jedzie po prostu masz czas na przyjemnosci a na to nie masz i chcesz zeby ktos za Ciebei odwalal robote, a zadania sa prosciutkie na pare minut doslownie
smielaq89
smielaq89
  27 lutego 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: zawsze ktoś mnie jedzie na tym forum.


Bo mają powody.
Lenistwo i głupotę trzeba tępić.
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.