pEdzel1592
pEdzel1592
  24 lutego 2009 (pierwszy post)

z 30 kg dziesiecioprocentowego roztworu soli kuchennej,odparowano 10kg wody.Oblicz stezenie otrzymanego roztworu za pomoca ukladu równań

Z gory dziekuje :)

siesraj
siesraj
  24 lutego 2009

tu się odrabia czy co, bo jestem pierwszy raz?

pEdzel1592
pEdzel1592
  24 lutego 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: tu się odrabia czy co, bo jestem pierwszy raz?

jak ma sie problem z zadaniem to mozna tu napisac a moze ktos Ci pomoze ;)
waskirk
Posty: 284 (po ~902 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
waskirk
  24 lutego 2009

Generalnie najłatwiej by było policzyć na piechotę, zadanie nie skomplikowane, i nie wymaga super umiejętności. Rozwiązać je za pomocą układu równań to tak jak wsiąść do samolotu by przelecieć 3 metry ;).Tylko jeszcze trzeba by umieć pilotować co nie :D:D:D:D

No więc tak, moim zdaniem układ najprostszy z tego powinien wyglądać tak:

r= 30 * 0,1 + w
S=((30*0,1)/(r-10))*100%

gdzie jak łatwo można zuważyć r = 30, czyli roztwór początkowy, w - woda, S - stężenie końcowe.
Najpierw należy wyznaczyć wzór na składową początkowego roztworu. Tak też i roztwór = sól (czyli 10 % z 30 kg roztworu) + masa wody
a po tem najprosztszy wzór na stężenie,
czyli Stężenie = (sól/roztwór - 10kg wody)*100% by wynik był procentowy.

Podejżewam że wynik będzie równy 15%. Pozdrawiam ;)

RapMoimZyciem
RapMoimZyciem
  25 lutego 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: jak ma sie problem z zadaniem to mozna tu napisac a moze ktos Ci pomoze ;)

O nie. Tu się podaje konkretne już przykłady do sprawdzenia lub przynajmniej połowę zadania do zrobienia, a nie całe. Nikt za Ciebie pracy domowej robić nie będzie.
XxLoveMeSweetiexX
XxLoveMeSweetiexX
  25 lutego 2009
RapMoimZyciem
RapMoimZyciem: Nikt za Ciebie pracy domowej robić nie będzie.

a za mnie robili :zonk: z chemii ...
jeśli nie umiałam nic kompletnie zrobić,to niby jak miałam zamieścić tutaj połowę zadania ?:and:

Konto usunięte
Konto usunięte: z 30 kg dziesiecioprocentowego roztworu soli kuchennej,odparowano 10kg wody.Oblicz stezenie otrzymanego roztworu za pomoca ukladu równań

niestety nie pomogę ...
smielaq89
smielaq89
  25 lutego 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: tu się odrabia czy co, bo jestem pierwszy raz?


Z założenia się pomaga a nie odrabia. Z założenia..
mysza662
mysza662
  25 lutego 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: z 30 kg dziesiecioprocentowego roztworu soli kuchennej,odparowano 10kg wody.Oblicz stężenie otrzymanego roztworu za pomocą układu równań

30 -- 10% roztwór wodny
10 kg-- odparowało
Cp=? CP= ms/mr x 100%

( aj nie wiem co robić dalej;/ ..znaczy to dopiero początek lol )
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.