Karolina
Posty: 3291 (po ~114 znaków)
Reputacja: -5 | BluzgometrTM: 82
Karolina
  24 lutego 2009 (pierwszy post)

Yoł :piwo:
1. ile razy mniejsza jest masa klucza o objętości 4cm^3 wykonanego z duraluminium od masy klucza, o takiej samej objętości , wykonanego z żelaza ?
Duraluminium jest stopem glinu z miedzią i krzemem , o gęstości 2,8g/cm^3
[[ cm^3 = centymetr sześcienny ;d ]] .

gęstość żelaza - 7,78 g/cm^3

4cm^3 * 2,8g/cm^3 = 11,2 cm^3 - masa klucza z duraluminium

4cm^3 * 7,78 g/cm^3 = 31,48 cm^3 - masa klucza z żelaza

31,48 : 11, 2 = 2,8

Nie jestem pewna czy to dobrze, mógłby ktoś sprawdzić ? :and:


2.
Normalne stężenie dwutlenku węgla w powietrzu (do 0,1% objętościowych ) jest całkowicie nieszkodliwe dla zdrowia człowieka. Natomiast większe stężenie tego gazu w powietrzu, stanowi zagrożenie dla zdrowia i życia ludzi, a także wywołuje efekt cieplarniany.
Krótkotrwałe oddychanie powietrzem zawierającym 10% objętościowych dwutlenku węgla powoduje duszności , przy około 20% następuje zamroczenie , a przy 30% śmierć. Który z tych objawów może wystąpić przy oddychaniu powietrzem, które w 1m^3 zawiera 392 g dwutlenku węgla ?

I jeśli ktoś by mi mógł powiedzieć, z jakiego wzoru tu skorzystać :and: .

Z góry dziękuje.

Powyższy post wyraża jedynie moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów,bez podawania przyczyny.
scofieldowski
scofieldowski
  24 lutego 2009
Turka
Turka: 11,2 cm^3


Turka
Turka: 31,48 cm^3


tutaj gramy :)

ale dobrze raczej zadanie,

ale drugiego nie chce mi sie myslec :)
Karolina
Posty: 3291 (po ~114 znaków)
Reputacja: -5 | BluzgometrTM: 82
Karolina
  24 lutego 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: tutaj gramy :)

możliwe:d
w zeszycie i tak nie pisałam jednostek ;DD

Konto usunięte
Konto usunięte: ale drugiego nie chce mi sie myslec :)

bo drugie porypane jak lato z radiem ;D
Powyższy post wyraża jedynie moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów,bez podawania przyczyny.
xPoProstuBartek
Posty: 1 (po ~244 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 2
xPoProstuBartek
  24 lutego 2009

d-gestosc=1,2kg/m3
v-objetosc=1m3
m-masa
m=d*v
m=1,2*1=1,2kg(okolo)=1200 gram

Cp-stezenie=(m1/m2)*100% gdzie m1 to masa dwutlenku wegla czyli 392 gramy a m2 to masa powietrza czyli 1200 gram wiec mamy (392/1200)*100%=okolo 32,6 wiec smierc

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.