agniesiaaaa16
agniesiaaaa16
  23 lutego 2009 (pierwszy post)

czy jest ktoś w stanie przetłumaczyć mi ten tekst o targach .. ?
nie dam rady ze słownikiem .. proszę o pomoc :)

Auf den Messen aller Welt treffen sich die Kaufleute und andere Interessenten um Wirtschaftskontakte anzuknüpfen. Hier kann man Firmen vieler Branchen kennen lernen, sich mit ihrem Angebot vertraut machen, die vorbereiteten Verträge abschließen. Für die Geschäftsleute sind aber die Messen nicht nur ein Handelsplatz. Mit der Zeit wurden sie zu einem wichtigen Informationszentrum. Die Messen als ein Marketingsinstrument, haben vor allem für die mittelgrosse Unternehmen große Bedeutung. Die Teilnahme an Messen gibt ihnen die Chance, in den ausländischen Markt einzusteigen, oder die Firmenposition auf dem Markt zu festigen. Auf der europäischen Messekarte ist Deutschland das Messeland Nummer eins geworden (günstige geographische Lage mitten im Kontinent). Von etwa 150 international bedeutenden Messen finden über 2/3 (zwei Drittel) in Deutschland statt. Wundern kann man sich nicht, weil die Tradition der deutschen Messen sehr alt ist.

jamajka
jamajka
  23 lutego 2009

Na targach całego świata spotykają się handlowcy i inni zainteresowani kontaktami biznesowymi. Tutaj możesz znaleźć przedsiębiorstwa w wielu branżach nauczyć się ...... ?. Ale targi są nie tylko centrum handlowym dla biznesmenów?. Z czasem stały się ważnym centrum informacji. W targach ....., ma szczególne znaczenie w przypadku średnich przedsiębiorstw ?. Udział w targach daje im szansę na zagraniczny rynek, lub ....coś tam :woot:. Na europejskich ...... Mapach targów? (nie wiem co oznaczać ma Messekarte) Niemcy stały się numerem jeden, krajem targów? (korzystne położenie geograficzne w środkowej części kontynentu). Ok. 150 najważniejszych międzynarodowych targów można znaleźć, około 2 / 3 (dwie trzecie) w Niemczech. ....nie wiem :woot: , tradycja niemieckich targów jest bardzo stara ?

....
Z niemieckiego zawsze 4 miałam, a nawet kiedyś nad maturą z tego języka myślałam, ale tego do końca przetłumaczyć nie dam rady, za trudne :ziober2: połowy nie ma i zapewne są błędy, ale mam nadzieję, że trochę pomogłam :ninja:

agniesiaaaa16
agniesiaaaa16
  23 lutego 2009
jamajka
jamajka: Z niemieckiego zawsze 4 miałam, a nawet kiedyś nad maturą z tego języka myślałam

Aha :)
ja to bardzeij Angielski .. w tym roku na maturze właśnie też zdaję angielski , bo z niemieckim zawsze problemy były .. :)
jak dla mnie to git :) dziekuję i pozdrawiam :)
JestemNudziara
JestemNudziara
  23 lutego 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Na targach całego świata spotykają się handlowcy i inni zainteresowani kontaktami biznesowymi.

... aby nawiązać kontakty gospodarcze.
JestemNudziara
JestemNudziara
  23 lutego 2009
jamajka
jamajka: Tutaj możesz znaleźć przedsiębiorstwa w wielu branżach nauczyć się ...... ?.

Tutaj można poznać firmy z różnych branż, zapoznać się z ich ofertą, zawrzeć umowy wstępne.
JestemNudziara
JestemNudziara
  23 lutego 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Für die Geschäftsleute sind aber die Messen nicht nur ein Handelsplatz.

Dla biznesmenów targi są nie tylko miejscem handlu.

Konto usunięte
Konto usunięte: Mit der Zeit wurden sie zu einem wichtigen Informationszentrum.

Z czasem stają się ważnym centrum informacji.
JestemNudziara
JestemNudziara
  23 lutego 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Die Messen als ein Marketingsinstrument, haben vor allem für die mittelgrosse Unternehmen große Bedeutung.

Targi, jako narzędzie marketingu, mają szczególnie duże znaczenie dla średnich przedsiębiorstw.
agniesiaaaa16
agniesiaaaa16
  23 lutego 2009

o.. widze poprawki i dokończenia.. miło :) ;p

JestemNudziara
JestemNudziara
  23 lutego 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Die Teilnahme an Messen gibt ihnen die Chance, in den ausländischen Markt einzusteigen, oder die Firmenposition auf dem Markt zu festigen.

Udział w targach daje im szansę, żeby zaistnieć na rynku zagranicznym oraz umocnić swoją pozycję na rynku.
JestemNudziara
JestemNudziara
  23 lutego 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Auf der europäischen Messekarte ist Deutschland das Messeland Nummer eins geworden (günstige geographische Lage mitten im Kontinent).

Na europejskiej mapie targów Niemcy są krajem numer jeden (korzystne położenie geograficzne w środkowej części kontynentu)
JestemNudziara
JestemNudziara
  23 lutego 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Von etwa 150 international bedeutenden Messen finden über 2/3 (zwei Drittel) in Deutschland statt.

Z około 150 międzynarodowych targów, ponad 2/3 odbywa się w Niemczech.
Fieska
Fieska
  23 lutego 2009
Na targach całego świata spotykają się handlowcy i inni zainteresowani, aby nawiązać kontakty gospodarcze. Tutaj można poznać firmy wielu branży, zapoznać się z ich propozycjami, zawrzeć przygotowane umowy. Dla ludzi interesu targi nie są tylko miejscem handlu. Z czasem zostały one ważnym centrum informacyjnym.Targi jako instrument marketingu, mają duże znaczenie przede wszystkim dla średnio dużego rynku. Uczestnictwo na targach daje im szansę wstąpić na rynek zagraniczny lub wzmocnić pozycję firmy na rynku. Na europejskiej mapie targów zostały Niemcy pierwszym państwem targów (korzystne położenie geograficzne w środku kontynentu). Około 150 internacjonalnych znaczących targów znajduje się w ponad dwie trzeciej Niemiec. Dziwić się nie można, ponieważ tradycja niemieckich targów jest bardzo stara.
JestemNudziara
JestemNudziara
  23 lutego 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Wundern kann man sich nicht, weil die Tradition der deutschen Messen sehr alt ist.

Nie należy się temu dziwić, gdyż tradycja niemieckich targów jest bardzo stara.
JestemNudziara
JestemNudziara
  23 lutego 2009

Ufff Troszkę nie wyszło mi to "po polskiemu" ;) Poprawisz sobie.

Fieska
Fieska
  23 lutego 2009
jamajka
jamajka: kiedyś nad maturą z tego języka myślałam


dobrze, że jej nie wybrałaś, bo byś leżała i kwiczała.
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.