AgniesiA0320k
AgniesiA0320k
  19 lutego 2009 (pierwszy post)

witam.. mam pytanie co mam po studium ??jaki papierek?? co mogę dalej po tym robic?? (chodzi mi o nauke)... ostatnio sie dowiedzialam,że po studium można zrobic licencjat..prawda czy nie???

juliocarlo
juliocarlo
  19 lutego 2009

Z reguły studium daje tytuł technika. O licencjacie nigdy nie było i nie jest mi nic wiadomo jeśli chodzi i ten rodzaj szkoły. Licencjat otrzymujesz po studiach pierwszego stopnia(3 lata).

AgniesiA0320k
AgniesiA0320k
  19 lutego 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Z reguły studium daje tytuł technika.

tak własnie mi sie wydawało..ale tak mi cos koleżanka mowila...i pytam z ciekawości..
kulturkaa
kulturkaa
  19 lutego 2009

generalnie studium to uboższa wersja studiów, nie opłaca sie isc na studium, bo jesli chcesz cos wiecej osiagnac i tak musisz isc na studia potem a to juz dwa lata wiecej, slyszalam ze niektóre studia zaliczaja Ci studium jako 2 pierwsze lata studiów wiec potem robisz tylko rok na studiach i masz licencjata, ale mi sie wydaje to mało prawdopodobne..

shamaramorgan
shamaramorgan
  19 lutego 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: niektóre studia zaliczaja Ci studium jako 2 pierwsze lata studiów wiec potem robisz tylko rok na studiach i masz licencjata

:szok2: 2 lata? Nie sądzę, że aż tyle mogliby zaliczyć.
AgniesiA0320k
AgniesiA0320k
  19 lutego 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: generalnie studium to uboższa wersja studiów, nie opłaca sie isc na studium, bo jesli chcesz cos wiecej osiagnac i tak musisz isc na studia potem a to juz dwa lata wiecej, slyszalam ze niektóre studia zaliczaja Ci studium jako 2 pierwsze lata studiów wiec potem robisz tylko rok na studiach i masz licencjata, ale mi sie wydaje to mało prawdopodobne..

tak ale jeżeli ktoś nie zda matury to nie ma możliwości iśc na studia;///
czyli ma tylko technika tak??i dalej nie może iśc żeby zrobic sobie licentjat??hmmm... pytam bo nie wiem.,..pokrecone to...
shamaramorgan
shamaramorgan
  19 lutego 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: czyli ma tylko technika tak??i dalej nie może iśc żeby zrobic sobie licentjat??hmmm... pytam bo nie wiem.,..pokrecone to...

na studia musisz mieć ptrzeciez zdaną maturę.
waskirk
Posty: 284 (po ~902 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
waskirk
  19 lutego 2009

Bez matury nie ma studiów, ale można iść na studium. Studium przeważnie daje wykształcenie średnie zawodowe, czyli tak zwany technik. To nie prawda że studium w każdym przypadku nic nie daje jeżeli i tak się po tem idzie na studia. Ja skończyłem studium, mam wykształcenie technika informatyka, a także międzynarodowy certyfikat css specjalisty branży TI. Moje kwalifikacje są wyższe niż osoby po liceum. Ponadto jeszcze studiuję Inżynierię Informatyki, ambicje zdecydowanie większe ;). Jeżeli nie masz matury, to idź na studium, bynajmniej rodzice nie będą tobie dupy truli, chyba że chcesz poświęcić więcej czasu na naukę do powtórnej matury. Jedno jest pewne, nie ma studiów bez matury, nie ważne czy prawdziwej czy kupionej, bez niej nie ma, jeszcze bynajmniej. Nie wiadomo co te pajace w rządzie wymyślą. Amnestia już była (porażka), liczę że w bliższym czasie będzie więcej cudów w naszej ojczyźnie .

AgniesiA0320k
AgniesiA0320k
  20 lutego 2009
waskirk
waskirk: Bez matury nie ma studiów, ale można iść na studium. Studium przeważnie daje wykształcenie średnie zawodowe, czyli tak zwany technik. To nie prawda że studium w każdym przypadku nic nie daje jeżeli i tak się po tem idzie na studia. Ja skończyłem studium, mam wykształcenie technika informatyka, a także międzynarodowy certyfikat css specjalisty branży TI. Moje kwalifikacje są wyższe niż osoby po liceum. Ponadto jeszcze studiuję Inżynierię Informatyki, ambicje zdecydowanie większe ;). Jeżeli nie masz matury, to idź na studium, bynajmniej rodzice nie będą tobie dupy truli, chyba że chcesz poświęcić więcej czasu na naukę do powtórnej matury. Jedno jest pewne, nie ma studiów bez matury, nie ważne czy prawdziwej czy kupionej, bez niej nie ma, jeszcze bynajmniej. Nie wiadomo co te pajace w rządzie wymyślą. Amnestia już była (porażka), liczę że w bliższym czasie będzie więcej cudów w naszej ojczyźnie .


dziekiuje bardzo za poważna odp...
to w takim razie jak nie zdam maturki to wybieram sie na studium:P pozdrawiam:)
JestemNudziara
JestemNudziara
  20 lutego 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: po studium można zrobic licencjat..prawda czy nie???

Nie. Licencjat tylko po studiach wyższych.
smielaq89
smielaq89
  20 lutego 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: tak ale jeżeli ktoś nie zda matury to nie ma możliwości iśc na studia;///


Przy poziomie dzisiejszej matury, jej nie zdanie jest wstydem...
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.