| Fotka.com
agavcv4
agavcv4
  18 February 2009 (pierwszy post)

hej ;)
ok do rzeczy... muszę na jutro (!) napisać rozprawkę na temat "internat-zagrożenie czy okno na świat?" no i tak pomyślałam że może podsuniecie mi jakieś argumenty :)
tak więc pytanie (!)
internet-zagrożenie czy okno na świat ???
i dlaczego wasze zdanie jest takie a nie inne ???
bez nabijanie bym prosiła :)

KarmelowaOna
KarmelowaOna
  18 February 2009

Wujek google np.

Cytat
Cytat: Internet stanowi okno na świat dla jego użytkowników. Jeśli myślicie, że jest inaczej postaram sie potwierdzic powyższą tezę następującymi argumentami. Przede wszystkim sieć komputerowa umozliwia łatwy dostep do wielkiej ilości informacji. Jest to bardzo pomocne w nauce dla uczniów oraz nauczycieli. Drugim argumentem będzie fakt, iz internet może rozwijać zainteresowania. Na przykład osoba interesująca sie sztuką może oglądać dzieła oraz obrazy mistrzów, przesyłać swoje rysunki na wszystkie strony świata a także kontaktować się z ludźmi o podobnych pasjach. Jednakże wiekszość ludzi oprócz informacji poszukuje w Internecie rozrywki: nawiązuje nowe znajomości, rozmawia ze znajomymi, gra. Następna rzeczą, którą umożliwia nam sieć jest robienie zakupów i prowadzenie własnej działalnosci gospodarczej. A to wszystko nie wychodząc z domu. O zaletach Internetu możnaby mówić wiele. Podsumowując musimy stwierdzić, że stwarza on wiele mozliwości, a jego powstanie było bardzo korzystnym wydarzeniem w dziejach ludzkości.


Następna praca.
Cytat
Cytat: Internet powstał w 1969 roku. Na początku był wykorzystywany przez wojsko, aby po kilku latach stać się ogólnie dostępnym środkiem masowego przekazu znanym na całym świecie. Musimy się jednak zastanowić nad ważnym pytaniem: "Internet to zagrożenie czy okno na świat"? Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na tak postawione pytanie, chcąc być bowiem rzetelnym musimy pamiętać o jego plusach i minusach. Dzięki globalnej sieci w każdym momencie, w każdym miejscu na Ziemi możemy sprawdzić potrzebne nam w danej chwili informacje. Net ma tak duży zasób wiadomości, że najprawdopodobniej znajdziemy na każde pytanie satysfakcjonującą nas odpowiedź. Następną zaletą Internetu jest możliwość nawiązywania bezpośrednich kontaktów międzynarodowych. Jest to szczególnie ważne w dzisiejszych czasach, kiedy świat staje się globalną wioską, a my Polacy już w maju bieżącego roku wejdziemy do Unii Europejskiej. Możemy wymieniać swoje poglądy, poznać bliżej kulturę i tradycję. Kolejnym argumentem potwierdzającym przydatność sieci w życiu codziennym jest oszczędność czasu i pieniędzy. Dzięki łączu nie wychodząc z domu, możemy dokonywać zakupów, opłacać rachunki. W rzeczywistości Internet ma też drugie oblicze. Nie możemy zapominać, że często staje się ono źródłem uzależnień. Wielu ludzi bardzo dużo czasu poświęca przed monitorami komputerów, nie zdając sobie sprawy, z tego że marnują czas. Ma to swoje konsekwencje, np. zaniedbują rodzinę, życie towarzyskie. Innym minusem, jaki pojawia się podczas korzystania z Internetu, jest zagrożenie różnymi chorobami. Wiele osób, które zbyt długo przesiadują przed ekranami komputerów, ma kłopoty ze wzrokiem i kręgosłupem. Zapewne prędzej czy później będą one nosić okulary i korzystać z usług rehabilitanta. Wreszcie przychodzi czas na rozważenie problemu kosztów związanych z dostępem do sieci. Korzystający ze stałego łącza muszą zainwestować więcej pieniędzy na starcie (zainstalowanie Internetu), później płacą stały abonament. Ci, którzy wybiorą modem telefoniczny wydają mniej na początku, lecz musza się liczyć z wysokimi rachunkami telefonicznymi. Internet zagrożeniem czy oknem na świat? Po przeanalizowaniu wszystkich za i przeciw dochodzę do wniosku, że w rzeczywistości ten środek przekazu ma tyle samo zwolenników co przeciwników. Oczywiście ów stan rzeczy może ulec zmianie, bowiem ludzie wciąż szukają czegoś nowego, rozwijają swe umiejętności. Niewątpliwie Internet częściej wybierają młodzi.


:)
FerreTx3
FerreTx3
  21 February 2009

I zagrożenie i okno na świat.

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.