DominisssQa93
DominisssQa93
  16 lutego 2009 (pierwszy post)

Dwie ściany prostopadłościanu mają kształt kwadratu o boku długości 2,5cm objętość tego prostopadłościanu jest równa 26cm3. Oblicz pole powierzchni tego prostopadłościanu .

Joasia91
Joasia91
  16 lutego 2009

Objętość prostopadłościany obliczamy ze wzoru mnożąc krawędzie podstawy z krawędzią boku. Tu podstawą jest prostokąt, więc mamy 2 dane, a ostatnią trzeba wyliczyć. Tak więc:
2,5*2,5*x = 26 cm3
6,25x = 26 cm3 //6,25
x = 4,16

Teraz obliczamy pole.
(2,5*2,5) * 2 = 12,5 cm2
(2,5*4,16)*4 = 41,6 cm2
12,5 + 41,6 = 54,1 cm2

AaStRuMm
AaStRuMm
  17 lutego 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Dwie ściany prostopadłościanu mają kształt kwadratu o boku długości 2,5cm objętość tego prostopadłościanu jest równa 26cm3. Oblicz pole powierzchni tego prostopadłościanu .


Pamiętaj, że na forum prosi się o radę, o poprawienie napisanego już wcześniej zadania bądź jego dokończenie! A nie odrobienie za Ciebie pracy domowej!
SladKrwi
SladKrwi
  17 lutego 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Pamiętaj, że na forum prosi się o radę, o poprawienie napisanego już wcześniej zadania bądź jego dokończenie! A nie odrobienie za Ciebie pracy domowej!

skoro kolezanka byla tak dobra ze zrobila to po co sie wtryniasz? :ninja:
karolak152
karolak152
  17 lutego 2009

Samolot po starcie wznosi sie pod katem 30 stopni do pasa startowego.Jak długa musi być droga wznoszenia,aby samolot znalazł sie na wysokosci 2 km? Kto pomoze???????

ShinyStern
ShinyStern
  17 lutego 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Samolot po starcie wznosi sie pod katem 30 stopni do pasa startowego.Jak długa musi być droga wznoszenia,aby samolot znalazł sie na wysokosci 2 km? Kto pomoze???????


ostatnio, saama o to prosilam zeby mi zrobili, poszukaj w tematach nizej;)
bo nie chce mi sie pisac:D
agoosiaaaaa
agoosiaaaaa
  17 lutego 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: ostatnio, saama o to prosilam zeby mi zrobili, poszukaj w tematach nizej;) bo nie chce mi sie pisac:D

ja to robilam :D

Konto usunięte
Konto usunięte: Samolot po starcie wznosi sie pod katem 30 stopni do pasa startowego.Jak długa musi być droga wznoszenia,aby samolot znalazł sie na wysokosci 2 km? Kto pomoze???????

4 km.
smielaq89
smielaq89
  17 lutego 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: skoro kolezanka byla tak dobra ze zrobila to po co sie wtryniasz?


No i dobrze, że się "wtrynia".

Ludziom się w dupach poprzewracało. Z obrzydliwego lenistwa nie chce im się nic robić i wychodzą z założenia "a napisze na Fotce.."

Ale to wy będziecie w przyszłości cierpieć ;)
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.