AgniesiA0320k
AgniesiA0320k
  16 lutego 2009 (pierwszy post)

witam..mam kilka pytań:)

"Pokolenie"
podmiotem lirycznym w wierszu jest: podmiot zbiorowy?? utożsamiający sie z pokoleniem

a adresatem kto????

na czym polegał tragizm życia tego pokolenia???

"Ten czas"

adresat - ukochana, miłość przeciwstawiona wojnie??
podmiotem lirycznym kto jest??

TakeTheSunAway
Posty: 3033 (po ~157 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
TakeTheSunAway
  16 lutego 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: podmiotem lirycznym w wierszu jest: podmiot zbiorowy?? utożsamiający sie z pokoleniem

:tak:.
Podmiot liryczny wyraża się w pierwszej osobie liczby mnogiej - w imieniu pokolenia, z którym się utożsamia.

Konto usunięte
Konto usunięte: na czym polegał tragizm życia tego pokolenia???

Tragizm pokolenia kolumbów.
http://www.sciaga.pl/tekst/23013-24-tragizm_pokolenia_kolumbow_na_przykladzie_k_k_baczynskiego
Tu znajdziesz o tym więcej.
Powodzenia.;)
GdzieSens
GdzieSens
  16 lutego 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: witam..mam kilka pytań:)"Pokolenie" podmiotem lirycznym w wierszu jest: podmiot zbiorowy?? utożsamiający sie z pokoleniem a adresatem kto???? na czym polegał tragizm życia tego pokolenia???"Ten czas" adresat - ukochana, miłość przeciwstawiona wojnie?? podmiotem lirycznym kto jest??

no toś mnie załamała :zonk:
AgniesiA0320k
AgniesiA0320k
  16 lutego 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: no toś mnie załamała

hmmm,,, to nie byla odp na moje pytanie... tak wiec uważam,że nie potrzebnie sie produkujesz;/ :zonk:
smielaq89
smielaq89
  17 lutego 2009

Taki łatwy wiersz a Ty masz problemy ;)

P.S; Ładna noga :D

GdzieSens
GdzieSens
  17 lutego 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: hmmm,,, to nie byla odp na moje pytanie... tak wiec uważam,że nie potrzebnie sie produkujesz;/

schowaj nogę i weź się do roboty.. taka łatwizna pożal się Boże
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.