ShinyStern
ShinyStern
  9 lutego 2009 (pierwszy post)

nie rozumiem zupelnie tresci 2 zadan.... pomoze ktos??
zad1.
rabatkę w kształcie trójkąta prostokątnego o przyprostokątnych 5 m i 12m osadzona bratkami. kwiaty sadzono wzdłuz krawedzi rabatki co 1 m, zaczynajac od wierzcholka kata prostego. ile sadzonek bratkow uzyto do obsadzenia rabatki.
zad 2.
samolot po starcie wznosi sie pod katem 30 stopni do pasa startowego. jaka dluga musi byc droga wznoszenia, aby samolot znalazl sie na wysokosci 2 km.

jak by sie komus jeszce chcialo to czy mogl by mi sprawdzic to zadanie, ktore juz zrobilam sama??
zad 1. bawelniana tkanine w ksztalcie rownolegloboku o kacie ostrym 45 stopni i krotszym boku dlugosci 3 m przecieto wzdluz krotszej przekatnej. otrzymano dwa trojkaty prostokatne. ile potrzeba tasmy, aby obszyc oba trojkatne kawalki materialu. wynik zaokraglij do 1 cm
rozw:
obliczenia mialam na rysunku ale po zaokragleniu wyszlo mi ze 17 metrow tasiemki.

Qbkens
Posty: 23492 (po ~105 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 20
Qbkens
  9 lutego 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: rabatkę w kształcie trójkąta prostokątnego o przyprostokątnych 5 m i 12m osadzona bratkami. kwiaty sadzono wzdłuz krawedzi rabatki co 1 m, zaczynajac od wierzcholka kata prostego. ile sadzonek bratkow uzyto do obsadzenia rabatki.

Narysuj trójkąt prostokątny o podanych jednostkach i stawiaj co jedną jednostkę kropkę zaczynając od wierzchołka kąta prostego (oczywiście tylko na przyprostokątnych) zlicz kropki i to jest wynik

Konto usunięte
Konto usunięte: samolot po starcie wznosi sie pod katem 30 stopni do pasa startowego. jaka dluga musi byc droga wznoszenia, aby samolot znalazl sie na wysokosci 2 km.

Narysuj trójkąt prostokątny gdzie przeciwprostokątna to tor wznoszenia sie samolotu, zaznacz kąt 30 stopni i nanieś przeciwprostokątną która jest jednocześnie wysokością trójkąta 2 km. Użuj któregoś ze wzorów na sinusy itd. Nie chce mi sie szukać który to.
ShinyStern
ShinyStern
  9 lutego 2009
Qbkens
Qbkens: Narysuj trójkąt prostokątny o podanych jednostkach i stawiaj co jedną jednostkę kropkę zaczynając od wierzchołka kąta prostego (oczywiście tylko na przyprostokątnych) zlicz kropki i to jest wynik

tego dalej nie czaje;/
Qbkens
Posty: 23492 (po ~105 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 20
Qbkens
  9 lutego 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: tego dalej nie czaje;/

zaczynamy od wierzchołka kąta prostego czyli kropka nr 1, i tak co jednostkę aż do końca pierwszej przyprostokątnej. Teraz druga przyprostokątna. Skoro przy kącie postawiliśmy kropkę (zasadziliśmy bratka) to stawiamy kropke dalej i tak do konca przyprostokątnej.
agoosiaaa
agoosiaaa
  9 lutego 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: rabatkę w kształcie trójkąta prostokątnego o przyprostokątnych 5 m i 12m osadzona bratkami. kwiaty sadzono wzdłuz krawedzi rabatki co 1 m, zaczynajac od wierzcholka kata prostego. ile sadzonek bratkow uzyto do obsadzenia rabatki.

uzyj pitagorasa:
a*2 +b*2 = c*2
5*2 + 12*2 = c*2
25 + 144 = c*2
169 = c*2
c = 13
no to krawedzie rabatki maja: 5 + 12 + 13 = 30
byly sadzone co 1 metr, czylu 30/1 = 30 uzyto 30 kwiatkow.
chyba.

Konto usunięte
Konto usunięte: samolot po starcie wznosi sie pod katem 30 stopni do pasa startowego. jaka dluga musi byc droga wznoszenia, aby samolot znalazl sie na wysokosci 2 km.

wynik to 4.
wyobraz sobie przeciety na pol trojkat rownoboczny, o boku a.
polowa boku a to wysokosc samolotu tzn 2 kilometry czyli 0.5a=2
czyli a = 4 (droga wznoszenia).
no chyba, ze chodzi o wysokosc tego trojkata czyli 2pierwiastek z 3, ale nie sadze.

Konto usunięte
Konto usunięte: jak by sie komus jeszce chcialo to czy mogl by mi sprawdzic to zadanie, ktore juz zrobilam sama?? zad 1. bawelniana tkanine w ksztalcie rownolegloboku o kacie ostrym 45 stopni i krotszym boku dlugosci 3 m przecieto wzdluz krotszej przekatnej. otrzymano dwa trojkaty prostokatne. ile potrzeba tasmy, aby obszyc oba trojkatne kawalki materialu. wynik zaokraglij do 1 cm rozw: obliczenia mialam na rysunku ale po zaokragleniu wyszlo mi ze 17 metrow tasiemki.

no to bedzie ( 3 x 2 + 3pierwiastek z 2 ) x 2 = (6 + 3pierwiastek z 2) x 2 = 12 + 6 pierwiastek z 2 = 12 + 12 (prawie) = 24
Qbkens
Posty: 23492 (po ~105 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 20
Qbkens
  9 lutego 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: uzyj pitagorasa: a*2 +b*2 = c*2 5*2 + 12*2 = c*2 25 + 144 = c*2 169 = c*2 c = 13 no to krawedzie rabatki maja: 5 + 12 + 13 = 30 byly sadzone co 1 metr, czylu 30/1 = 30 uzyto 30 kwiatkow. chyba.

O dobrze, ja zapomniałem o przeciwprostokątnej :and: ale wstyd :)
agoosiaaa
agoosiaaa
  9 lutego 2009
Qbkens
Qbkens: O dobrze, ja zapomniałem o przeciwprostokątnej ale wstyd :)

zdarza sie :D
ja chyba z 10 razy musialam przeczytac to zadanie, zanim sie skapowalam o co chodzi z tymi kwiatkami :mrgreen:
Qbkens
Posty: 23492 (po ~105 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 20
Qbkens
  9 lutego 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: zdarza sie :D ja chyba z 10 razy musialam przeczytac to zadanie, zanim sie skapowalam o co chodzi z tymi kwiatkami

No własnie coś mi tu smierdziało bo wydawało mi sie to zadanie banalne ;) eh, tak to jest jak sie na MiU przebywa, tylko Dziołchy w głowie :lol:
ShinyStern
ShinyStern
  9 lutego 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: ja chyba z 10 razy musialam przeczytac to zadanie, zanim sie skapowalam o co chodzi z tymi kwiatkami

ja tego w ogole nie czailam i tera ztez malo co czaje ale dzieki

@Qbkens:
dzieki:))
agoosiaaa
agoosiaaa
  9 lutego 2009
Qbkens
Qbkens: eh, tak to jest jak sie na MiU przebywa, tylko Dziołchy w głowie

:lol: :lol2:

Konto usunięte
Konto usunięte: ja tego w ogole nie czailam i tera ztez malo co czaje ale dzieki

luzik :D
malaJa15
Posty: 2 (po ~214 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
malaJa15
  11 lutego 2009

Kwadrat i trójkąt mają takie same pola.Bok kwadratu ma tę samą długoś co jeden z boków trójkąta, a wysokość trójkąta poprowadzona na ten bok jest równa 12 cm.Oblicz pole tego trójkąta..
pomóżcie

polskiskate
Posty: 2 (po ~170 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 4
polskiskate
  11 lutego 2009

a^2=ah/2 pola są sobie równe, podstawiasz pod h 12 i mnozysz stronami razy 2 od razu i dostajesz: 2a^2=12a, dzielisz stronami przez 2a i wychodzi, ze a=6, czyli pole trojkąta jest rowne a^2 czyli 36.

ooxxMagdaooxx
Posty: 141 (po ~136 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
ooxxMagdaooxx
  12 lutego 2009

Mam zadanko z którym nie mogę sobie poradzić. Oto treść:
Zegar wskazuje godzinę 3.00. Oblicz, po ilu minutach wskazówka minutowa dogoni wskazówkę godzinową.
Proszę o pomoc.Potrzebne na jutro ;)

W sporcie nie ma cudów, jest tylko ciężka praca

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.