qHeRm4NQ
qHeRm4NQ
  7 lutego 2009 (pierwszy post)

Czy zna ktoś odpowiedź na pytanie... czy w 2010 roku [jestem teraz w 2kl. liceum, czyli za rok] jak bd zdawał maturę rozszerzoną z matematyki to ona liczy się jakoś dodatkowy przedmiot, czy nie?
Bo u mnie w szkole, jedni nauczyciele mówią, że obowiązkowo polski, język obcy i matematykę podstawową, a rozszerzoną to już jako ten dodatkowy, a niektórzy że polski [do wyboru podstawa, czy rozszerzenie], obcy [do wyboru podstawa lub rozszerzenie] i matematyka [do wyboru podstawa lub rozszerzenie] plus przedmiot dodatkowy... więc bym musiał jeszcze coś innego zdawać... a mnie interesuje tylko matematyka =/

Pozdrawiam ;)

cytrynka9090
cytrynka9090
  7 lutego 2009

wydaje mi sie ze druga opcja jest bardziej mozliwa ale nie wiem, ja zdaje mature w tym roku

shamaramorgan
shamaramorgan
  7 lutego 2009

no właśnie to jest jeszcze nie do końca wyjaśnione. też mam ten sam problem, bo przez trzy lata przygotowywałam się do matury podstawowej z historii. Rozszerzonej raczej nie zdam a tym bardziej nie zdążę się przygotować przez ten czas do tej matury.
Ministerstwo Edukacji ma obowiązek podać zmiany na rok przed naszą maturą, czyli wszystko będzie jasne w maju :)

shamaramorgan
shamaramorgan
  7 lutego 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Jedną z planowanych zmian jest wprowadzenie obowiązkowej matury z matematyki. Po raz pierwszy wszyscy uczniowie będą musieli ją zdawać w maju 2010 r. Zniknie natomiast obowiązkowy pisemny egzamin z wybranego przez ucznia przedmiotu. W ten sposób każdy będzie zdawał ten sam zestaw podstawowych przedmiotów. Ponadto uczeń będzie mógł wybrać od jednego do trzech dodatkowych przedmiotów, z których będzie zdawał egzaminy na poziomie podstawowym lub rozszerzonym. Wybór ten będzie uzależniony od wymagań uczelni, na którą dana osoba będzie chciała się dostać.

czyli jednak matma zastępuje przedmiot dodatkowy
qHeRm4NQ
qHeRm4NQ
  7 lutego 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: czyli jednak matma zastępuje przedmiot dodatkowy

czyli moge pisać matme jako przedmiot dodatkowy i osobno podstawową i reszta mnie nie interesuje, tak? :P
bo troche tego nie zrozumiałem :D
shamaramorgan
shamaramorgan
  7 lutego 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: czyli moge pisać matme jako przedmiot dodatkowy i osobno podstawową i reszta mnie nie interesuje, tak? :P bo troche tego nie zrozumiałem :D

wydaje mi się, że nie musisz już wybierać zadnego przedmiotu, by podchodzić do matury. A jesli chciałbyś wybrać, to zdawałbyś na rozszerzonym.
Matematyka zastępowałaby wtedy ten przedmiot dodatkowy, którzy obecni maturzyści sobie wybierają.
Ja wolałabym jednak zdawać historię podstawową niżeli rozszerzoną :and:
paulina42222
paulina42222
  7 lutego 2009

ja jestem w 2 klasie technikum wiec mature mam dopiero za 2 lata...i nauczyciele nam mowia ze my musimy zdawac obowiazkowo jezyk polski jezyk obcy i matme...i nic wiecej...a Ty to nie wiem;/

EverybodyLies
EverybodyLies
  7 lutego 2009

Na pewno piszesz:
Polski [podstawa lub rozszerzenie]
obcy [podstawa lub rozszerzenie]
matematyka [podstawa lub rozszerzenie]

jeżeli zdasz te 3 przedmioty to masz maturę. jeżeli zaś wybierzesz jakiś dodatkowy musi być on rozszerzony wtedy gdy wyżej wymienione 3 wybierasz podstawowe. Jeżeli np. weźmiesz polski rozszerzony to dodatkowy może być podstawowy.
jeżeli zdasz 3 obowiązkowe przedmioty, a nie zdasz dodatkowego również masz masz maturę mimo, że go nie zaliczyłeś, ale na świadectwie maturalnym będzie napisane, że probowałeś zaliczyć, ale Ci się nie udało.

xZapachPomaranczyx
xZapachPomaranczyx
  7 lutego 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: jak bd zdawał maturę rozszerzoną z matematyki to ona liczy się jakoś dodatkowy przedmiot, czy nie?

Tak, bedzie.
xZapachPomaranczyx
xZapachPomaranczyx
  7 lutego 2009
EverybodyLies
EverybodyLies: Jeżeli np. weźmiesz polski rozszerzony to dodatkowy może być podstawowy. jeżeli zdasz 3 obowiązkowe przedmioty, a nie zdasz dodatkowego również masz masz maturę mimo, że go nie zaliczyłeś, ale na świadectwie maturalnym będzie napisane, że probowałeś zaliczyć, ale Ci się nie udało.

Nie wybierasz sobie zakresu. Obowiazkowo kazdy - te trzy przedmioty na podstawowym.
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.