?Człowieka można zniszczyć, ale nie pokonać ?- To stwierdzenie użył Hemingway w swoim opowiadaniu pt. ?Stary człowiek i morze?. Chętnie zgodzę się z tym stwierdzeniem, bo uważam, że człowiek nie jest stworzony do klęski i powinien walczyć, dopóki nie zwycięży. Oczywiście, nie zawsze walcząc możemy odnieść zwycięstwo, ale nie możemy wtedy mówić o pokonaniu. Walczyliśmy, dopóki mieliśmy siły i się nie poddaliśmy. Jest wiele takich osób i postaram się udowodnić moją tezę, że człowieka możemy zniszczyć, ale nie pokonać.
Moim pierwszym przykładem będzie rybak, właśnie z opowiadania Hemingwaya, gdzie została użyta wyżej wymieniona teza. Rybak od 84 dni, nie mógł złowić żadnej ryby, więc wybrał się w daleki rejs, gdzie złowił dużego marlina. Walczył z nim kilka dni, poświęcając nawet swoje życie, a jednak się nie poddał. Wolał zginąć niż przegrać. Ważniejsze dla niego było złowienie tej ryby niż życie. Uważał on marlina za przyjaciela, ale i tak chciał ją zabić. Była by to największa ryba jaką kiedykolwiek złowił on i inni z wioski, w której mieszkał. Ludzie w niej mieszkający byliby pełni podziwu dla niego, dlatego nie chciał on zrezygnować z tej ryby i tak też zrobił. W prawdzie zanim dopłynął do domu ryba była już cała zjedzona przez rekiny i został sam szkielet, ale rybak dzielnie z nimi walczył. Kilka z nich nawet zabił.
Innym przykładem do jakiego się odniosę dotyczące literatury będzie II Woja Światowa. Bohaterowie książki ?Kamienie na szaniec? dzielnie walczyli za naszą ojczyznę. Organizowali oni różne akcje dywersyjne, aby utrudnić Niemcom odebranie na ojczyzny.
Moim drugim argumentem będą osoby z życia codziennego. Codziennie zmagają się oni z różnymi trudnościami, które napotkają na swojej drodze, a jednak się nie poddają. Różne choroby, wypadki, przez które musimy zmienić całe nasze życie, dla niektórych to wystarczy, aby nic dalej nie robić, bo to nie ma sensu. Jednak są takie osoby, dla których np. choroba motywuje do dalszych działań, pracy lub leczenia. Robią to nie tylko dla siebie, ale również swoich bliskich, których kochają i nie chcą dać znać po sobie, że jest im źle. Sama wiara w to, że możesz wyzdrowieć daje nam chęć do działania. Innym przykładem mogą być ludzie po pożarze. Całe życie pracowali na wszystko, a w jednej niedługiej chwili pochłonął to wszystko ogień. Nic im nie zostaje i jedyne co im zostaje, to wziąć się w garść i zacząć wszystko od nowa. Może nie jest to łatwe, ale trzeba walczyć i wierzyć, że się uda.
Moi trzecim argumentem będą osoby z życia publicznego. Pierwszą taką osobą jest np.
sialalala nie wiem co dalej. nie znam takich osób ;/
a tyle co napisałam dobrze jest, mógłby mi ktoś to sprawdzić ???
lista tematów
rozprawka . sprawdzi ktoś ? strona 2 z 2
Konto usunięte: Oczywiście, nie zawsze walcząc możemy odnieść zwycięstwo, ale nie możemy wtedy mówić o pokonaniu.
2 x mozemy
Konto usunięte: Jest wiele takich osób i postaram się udowodnić moją tezę, że człowieka możemy zniszczyć, ale nie pokonać.
Powtarzasz poczatek pracy.
Zdanie logicznie nie jest poprawne.
Konto usunięte: Innym przykładem do jakiego się odniosę dotyczące literatury będzie II Woja Światowa. Bohaterowie książki ?Kamienie na szaniec? dzielnie walczyli za naszą ojczyznę. Organizowali oni różne akcje dywersyjne, aby utrudnić Niemcom odebranie na ojczyzny
Za krotkie! Albo popraw, albo wywal.
Moze siatkarka Agata Mroz?
Ogolem praca jest do tej pory napisana na 3- . Slabo, powtarzasz sie. Poczytaj troche ksiazek, albo pracuj ze slownikiem wyrazow bliskoznacznych.