AleJaTakNieChce
Posty: 1408 (po ~200 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 4
AleJaTakNieChce
  5 lutego 2009 (pierwszy post)

Witam.

Nadszedł już czas kiedy trzeba wysilić trochę szare komóry i przystapić do egzaminu dojrzałości. Jak każdy wie na podstawowy egzamin ustny z języka polskiego trzeba wybrać i zaprezentować komisji wybrany temat. Po dogłębnej penetracji listy tematów wybrałem taki: ""Łódź jako ziemia przeklęta i zmiemia obiecana. Ukaż różne wizerunki miasta w literaturze, publicystyce i filmie." Myślałem, że temat należy do łatwych lecz jest zupełnie odwrotnie i temat mnie po prostu przerósł. Wgryzałem się w google, lecz nic konkretnego nie znalazłem. I dlatego zwracam się do Was o pomoc. Czy ktoś ma na tyle wiedzy, że umie przygotować chociaż kawałek bibliografii na ten temat? Bo nie mam pojęcia jakie książki czytać, jakie filmy oglądać (prócz "Ziemi obiecanej" Reymonta) i jakich autorów szukać. Pomoże ktoś ?

JeR
JeR
  5 lutego 2009

skonsultuj się z nauczycielem prowadzącym. musi Ci pomóc, w końcu to jego praca :)

vanLestath
vanLestath
  6 lutego 2009

Hmm.. może coś o gettach żydowskich? Młoda Polska i pozytywizm dużo zachacza o tematykę miejsko-wiejską...

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.