KORNIK
KORNIK
  22 stycznia 2009 (pierwszy post)

Hey, mógłby mi ktoś pomóc? Nie było mnie na ostatnich zajęciach z PP i teraz nie wiem o co chodzi w tych wszystkich obliczeniach, a z matematyką kuleję..
Jeśli rozumie ktoś te zadania i przychodzą mu z łatwością rozwiązania to niech mi ktoś wytłumaczy albo przynajmniej napisze jedno zadanie abym to jakoś zrozumiała, oto treść:

1) Wpłacasz 1 500zł na lokatę kwartalną z kapitalizacją po jej ukończeniu, z oprocentowaniem 9% rocznie. Oblicz, ile będą wynosiły twoje dochody finansowe z tytułu tej lokaty po upływie półtora roku. Uwzględnij opodatkowanie dochodów od oszczędności.

2) 3- miesięczna lokata w ING Banku Śląskim jest oprocentowana w wysokości 8% rocznie. Citibank Handlowy SA oferuje półroczną lokatę na 8,2%, a ING Bank Śląski - roczną na 8,4%. Możesz także skorzystać z miesięcznej lokaty na 7,8% w BPH SA. Uszereguj te lokaty pod względem efektywnej stopy procentowej, weź pod uwagę fakt, że każdy z banków oferuje kwartalną kapitalizację odsetek.

3) Zaciągnąłeś kredyt w wysokości 1200zł na półtora roku. Jego oprocentowanie wynosi 24%, opłata manipulacyjna 100zł, a kapitał spłacasz w równych latach kwartalnych, odsetki zaś są przy każdej spłacie mniejsze. Pierwsza rata będzie wynosiła: kapitał: 200zł (1200/6), a odsetki: 72 (1200* 24%/4). Przy kolejnej racie odsetki naliczane będą od kwoty 1000zł (1200-200). Oblicz wysokość odsetek w poszczególnych kwartałach. Ustal łączne koszty tego kredytu oraz jego efektywną stopę procentową.

Proszę jeśli to ktoś rozumie, niech napisze co i jak, albo poda kroki jak to rozwiązać.. Byłabym ogromnie wdzięczna...

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.