UkolyszMnieDoSnu
UkolyszMnieDoSnu
  21 stycznia 2009 (pierwszy post)
Wymień państwa, które współtworzyły Ligę Narodów i wymień przewodniczących tej organizacji.

Przewodniczących mam
David Lloyd George
Woodrow Wilson
George Clemenceau

a państwa ? :ninja:
w niektórych źródłach piszę, że było ich 5, w niektórych 7 a na wikipedii jest ich mnóstwo. :mrgreen:
więc które państwa naprawdę współtworzyły Ligę Narodów ?

Nie bić :ssh:
Mathews91
Mathews91
  21 stycznia 2009
http://portalwiedzy.onet.pl/44493,,,,liga_narodow,haslo.html

Napisz wszystko xD
Podstawowe to raczej USA, dawne ZSRR, Francja, Niemcy i Japonia. Czyli "przywódcy," państw centralnych i ententy. ...Reszta z czasem się przyłączała, j/w.
Mathews91
Mathews91
  21 stycznia 2009

O, tam jest to że nie było, na samym dole jest napisane, że z czterech xD Wybacz. :idiota:
Wlk. Br. Francja, Japonia, Włochy.

UkolyszMnieDoSnu
UkolyszMnieDoSnu
  21 stycznia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Podstawowe to raczej USA, dawne ZSRR,


Konto usunięte
Konto usunięte: Niemcy i Japonia

no te właśnie nie.
czytałam tamto i tam piszę
Konto usunięte
Konto usunięte: Do Ligi Narodów nie należały wówczas Stany Zjednoczone Ameryki, ZSRR (należał w latach 1934-1939), Japonia i Niemcy (przyjęte w 1926, wystąpiły z Ligi Narodów w 1933)


Konto usunięte
Konto usunięte: Założycielem jej było siedem państw

tylko nie wiem jakich ;/
Mathews91
Mathews91
  21 stycznia 2009

składa się z 4 członków stałych (Wielka Brytania, Francja, Włochy, Japonia) i 4 członków niestałych;

Nic więcej nie znalazłem ani się nie dowiedziałem, szukałaś w książce? Na pewno tych państw ogółem było dużo, dołączały się i odchodziły, formalnie rozwiązano ją w 1946 roku. Tylko tyle...

UkolyszMnieDoSnu
UkolyszMnieDoSnu
  21 stycznia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: państwa założycielskie w 1920 Argentyna Australia Belgia Boliwia Brazylia (wystąpiła 14 czerwca 1926) Chile (wystąpiło 14 maja 1938) Chiny Czechosłowacja (do 15 marca 1939) Dania (wystąpiła 20 lipca 1940) Francja (wystąpiła 18 kwietnia 1940) Grecja Gwatemala (wystąpiła 26 maja 1936) Haiti (wystąpiło w kwietniu 1942) Hiszpania (wystąpiła w maju 1939) Holandia Honduras (wystąpił 10 lipca 1936) Indie Brytyjskie Iran Japonia (wystąpiła 27 marca 1933) Kanada Kolumbia Kuba Liberia Nikaragua (wystąpiła 26 czerwca 1936) Norwegia Nowa Zelandia Panama Paragwaj (wystąpił 23 lutego 1935) Peru (wystąpiło 8 kwietnia 1939) Polska Portugalia RPA Rumunia (wystąpiła w lipcu 1940) Salwador (wystąpił 11 sierpnia 1937) SHS (wystąpiło 17 kwietnia 1939, ponownie od października 1944) Szwajcaria Szwecja Tajlandia Urugwaj Wenezuela (wystąpiła 12 lipca 1939) Wielka Brytania Włochy (wystąpiły 11 grudnia 1937)


teraz już sama nie wiem. ;)
a w książce szukałam i nie ma .
Mathews91
Mathews91
  21 stycznia 2009

Nie możliwe, tutaj masz zapewne wszystkich jacy kiedykolwiek byli wewnątrz organizacji z datami wystąpienia. Najlepiej napisz wszystkie xD
A do odpowiedzi ustnej to potrzebne? Praca domowa? (Zakładam, że nie.)
Referat?

UkolyszMnieDoSnu
UkolyszMnieDoSnu
  21 stycznia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Praca domowa?

właśnie to.
najlepiej chyba będzie jak wypisze to na kartce, a jutro porównam z pracami innych i spisze ewentualnie.

ale dzięki za pomoc ;)
Mathews91
Mathews91
  21 stycznia 2009

Ja to wykluczyłem bo myślałem cały czas właśnie o spisaniu pracy domowej, przecież nie wszystko trzeba umieć prawda? Takaś pilna uczennica, dobrze, świetnie!
Zbyt dużo nie pomogłem, ale cała przyjemność po mojej stronie x]

mmaryjka
mmaryjka
  21 stycznia 2009

założycielami były 32 państwa dawnej koalicji wojennej, a później dołączały kolejno państwa neutralne, aczkolwiek jakie, to nie wiem.
polska, irladnia, holandia, węgry, austria i tylko te pamiętam;).
niemcy i zsrr też wstąpiły do ligi, ale na jakiś tam dość krótki okres czasu i chyba(!) zostały wyrzucone.

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.