MaajjkkAA
MaajjkkAA
  18 stycznia 2009 (pierwszy post)

pochodna 1 stopnia z x-2
wiecie czy nie wiecie?
bo ja nie wiem
a jak wiecie to napiszcie

znajduch
znajduch
  18 stycznia 2009
MaajjkkAA
MaajjkkAA: pochodna 1 stopnia z x-2 wiecie czy nie wiecie? bo ja nie wiem a jak wiecie to napiszcie

odpowiedź===> 1

http://pl.wikipedia.org/wiki/Pochodna_funkcji

polecam akapit "Pochodne funkcji elementarnych"
NuTiiiiii
Posty: 70111 (po ~86 znaków)
Reputacja: -1080 | BluzgometrTM: 51
NuTiiiiii
  19 stycznia 2009
MaajjkkAA
MaajjkkAA: pochodna 1 stopnia z x-2

o ile mnie pamiec nie myli to 1;] kiedy to bylo bym musial sobie przypomniec.

Ballantines rzeźbi to wspaniałe ciało :ziober2:
Oglądanie meczów to nie tylko rozrywka, ale wręcz terapia. Futbol pozwala oswoić i uwolnić emocje - agresję, frustrację i smutek :pilka:

MaajjkkAA
MaajjkkAA
  19 stycznia 2009

Ja w ogóle nie mialam zadnych pochodnych w sredniej a tu mi na matmie takie cos.. po prostu zla szkola srednia a na matmie teraz jak ociemnala siedze:)dziekuje:)

NuTiiiiii
Posty: 70111 (po ~86 znaków)
Reputacja: -1080 | BluzgometrTM: 51
NuTiiiiii
  19 stycznia 2009

pochodne w sredniej? to nowość chyba bo ja nie miałem. Dopiero na studiach sie z tym spotkalem. Moze być gorzej jak bedziesz mieć całki;]

Ballantines rzeźbi to wspaniałe ciało :ziober2:
Oglądanie meczów to nie tylko rozrywka, ale wręcz terapia. Futbol pozwala oswoić i uwolnić emocje - agresję, frustrację i smutek :pilka:

MaajjkkAA
MaajjkkAA
  19 stycznia 2009
NuTiiiiii
NuTiiiiii: pochodne w sredniej? to nowość chyba bo ja nie miałem. Dopiero na studiach sie z tym spotkalem. Moze być gorzej jak bedziesz mieć całki;]

w sredniej wiem ze byly pochodne dla osob podchodzacych do matury z matmy:)
Laralion
Laralion
  19 stycznia 2009

pochodne sa bardzo proste, wystarczy poznac pare wzorow, w pochodnych ogolnie chodzi o to , ze potege przy x zmniejszasz o 1 a wyraz przy x mnozysz przez wspolczynnik potegi, ja pochodne juz poznalem w szkole sredniej i sie ciesze, bo bez tego bym mial duze problemy na matmie teraz, jesli masz jakies pytania to mozesz sie mnie pytac a ja postaram sie pomoc ;)

agoosiaaa
agoosiaaa
  19 stycznia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: pochodne sa bardzo proste, wystarczy poznac pare wzorow, w pochodnych ogolnie chodzi o to , ze potege przy x zmniejszasz o 1 a wyraz przy x mnozysz przez wspolczynnik potegi, ja pochodne juz poznalem w szkole sredniej i sie ciesze, bo bez tego bym mial duze problemy na matmie teraz, jesli masz jakies pytania to mozesz sie mnie pytac a ja postaram sie pomoc ;)

nawet nie wiesz jak mi ulzylo :D
juz myslalam, ze sie nigdy o czyms takim nie uczylam, a tu widze, ze po prostu polskie nazewnictwo bardzo sie rozni od angielskiego :P
musze sobie zapamietac, ze to po polsku sie nazywa pochodne :zapamietuje:
Addriian
Addriian
  20 stycznia 2009

Pochodne nie są trudne najważniejszą rzeczą jest znajomość wzorów. Dobra znajomość pochodnych przydaje się przy rachunku całkowym:)

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.