| Fotka.com
krrruczek
krrruczek
  18 January 2009 (pierwszy post)

prosze o pomoc :
Gustaw z IIcz dziadów
konrad
ks Piotr
ks Robak
dla kazdej postaci oddzielnie: co było najważniejsze,jakie proponowali metody walki,jaki stosunek do innych ludzi, czy umieli z nimi współpracować ??

kilka zdan na temat jednej postaci . nie prosze o żadne wypracowania wiec mam nadzieje ze mi pomożecie.

Joasia91
Joasia91
  18 January 2009

Gustaw z Dziadów przeżył nieszczęśliwą miłość. Przez to nie wiązał się z nikim innym, cierpiał. Czul się samotny, egoista. wyalienowany - obcy dla innych. Użalał się nad swym losem, nie robił nic.

Konrad z dziadów, to ta sama postać co Gustaw tyle, że później. Zmienił imię, patriota. Uważa, że jest zbawcą narodu, jak Chrystus, a Polska to Chrystus Narodów. Podczas wielkiej improwizacji zaczął dogadywać Bogu, ze nic nie robi, że świat jest zły. Zaczęła przemawiać przez niego pycha, a w końcu przemówił przez jego usta szatan. Nazwał Boga carem, co było najgorszą obelgą. Car to ktoś kto rządzi, jest zły. Konrad ma ranę na czole i w sercu. Czoło - po improwizacji, serce - zdrajcy ojczyzny mu ją zadali. Ludzie woleli trzymać się cara, niż walczyć za kraj. Konrad poświęcił swe szczęście dla ojczyzny. Przeżył nieszczęśliwą miłość. Za karę znalazł się więzieniu, zesłany na sybir. Swą pieśnią chciał walczyć.

Ks. Piotr miał widzenie, podczas którego widzial kibitki jadące na sybir. Nie chciał nieszczęścia ludzi.

Ks. Robak - Jacek Soplica. Uważany był za zdrajcę narodu przez Gerwazego. Przebrał się za bernardyna i przyjął imię Robak, jako najlichsze ze stworzeń. Był informatorem, patriota. Przekazywał ważne dla państwa informacje, nikt mu nie zagroził, bo był księdzem.

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.