xMaDziAxMx
xMaDziAxMx
  17 stycznia 2009 (pierwszy post)

Potrzebuje pomocy z języka angielskiego.
Dostałam zadanie pt "Rozmowy sterowane"
Polecenie jest takie Zapoznaj się z opisem 3 sytuacji. Twoim zadaniem będzie odgranie wskazanych ról

A- Uzyskiwanie, udzielanie informacji

Jesteś zainteresowana kursem języka angielskiego na który zeszłego lata uczęszczał twój chorwacki kolega
Zapytaj go:
-gdzie się odbył kurs i jak długo trwał,
-ile kosztował,
-co kolega o nim sądzi

B- Relacjonowanie wydarzeń

Opowiedz anglieskiej koleżance, co ci się niedawno przytrafiło. Po zjedzeniu obiadu w restauracji zdałaś sobie sprawę ze zostawilas portfel z piniędzmi w domu i nie masz czym zapłacić rachunku. Powiedz kolezance:
-co sie wydarzyło, gdy chcialas zaplacic rachunek
-co poiwedziałaś kelnerowi
-co wydarzyło się na koncu

C-negocjowanie

Zbliza się Boże Narodzenie. Mieszkasz w Anglii w wynajętym pokoju w domu, w któym inny pokoj wynajmuje Twoj kolega z kursu jezykowego. Niestety odkrywasz ze ty i on kupiliscie waszej gospodyni taki sam prezent
-sprobuj przekonac kolege zeby wymienil swoj prezent na cos innego
-wyjasnij dlaczego trudno by ci bylo zamienic twoj prezent
-zaproponuj rozwiazanie problemu

Mam to zrobic pisemnie, takie rozmówki, może ktoś bylby na tyle miły i mi to napisał? najlepiej takze po polsku zebym wiedziala co tam jest, ale najwazniejsze zeby bylo po angielsku!! Dziękuję za pomoc;*

xMaDziAxMx
xMaDziAxMx
  18 stycznia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: zwrotu grzecznosciowego (pisanego duza litera) uzywa sie tylko dla osob ktore sie szanuje Oo a ja nie mam zamiaru tak pisac

to nie miejsce na takie wywody.

Temat można zamknąć
misiaswdn
misiaswdn
  18 stycznia 2009

za dużo pisania....

a to jest na prawde łatwe więc jakbys chciala to byś sama to zrobiła...

Dorqa
Dorqa
  18 stycznia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: czymś co nie jest mi potrzebne i dlatego

mialam Ci napisac te banaly ale za ten tekst odechialo mi sie bow nioskuje ze jestes leniwa i kazdy za ciebie robi prace domowe
eXtremateria
eXtremateria
  18 stycznia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Jesteś zainteresowana kursem języka angielskiego na który zeszłego lata uczęszczał twój chorwacki kolega Zapytaj go: -gdzie się odbył kurs i jak długo trwał, -ile kosztował, -co kolega o nim sądzi

I am interested in english course, that my Croatian friend had been apart last summer. Attend,
I am interested in english course, that my Croatian friend attended on, las summer.
*
Where the course... ( ? )
How long... ( ? )
**
How much does it cost? - ile kosztuje
Was it expensive? - czy byl drogi

***
( wstep do "co kolega o nim sadzi " )
My friend says - moj kolega mowi...
In my friend opinion - w opinii mojego kolegi...
sweetheart4
sweetheart4
  18 stycznia 2009

Jesteś zainteresowana kursem języka angielskiego na który zeszłego lata uczęszczał twój chorwacki kolega
Zapytaj go:
-gdzie się odbył kurs i jak długo trwał,
-ile kosztował,
-co kolega o nim sądzi

Hello I have a problem with my english, and I would like to go for (kurs). I remember, that you were in something lake that. Coudl you tell me where was the (kurs) and haw long it was? What's the cost? And what do you think about it?

sweetheart4
sweetheart4
  18 stycznia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Opowiedz anglieskiej koleżance, co ci się niedawno przytrafiło. Po zjedzeniu obiadu w restauracji zdałaś sobie sprawę ze zostawilas portfel z piniędzmi w domu i nie masz czym zapłacić rachunku. Powiedz kolezance: -co sie wydarzyło, gdy chcialas zaplacic rachunek -co poiwedziałaś kelnerowi -co wydarzyło się na koncu

Hi, can you belive, that when I was yesterday in restaurant, I forgot my walet. When I finished dinner, and I want to paid for it, I (zdac sobie sprawe) that i had'nt it. I told weiter, that I forgot about it, but he was so angry for me. Than I called for my dad. When he came to restaurant he paid my (rachunek) and we came back to home. It was very(upokarzajaca) sytuation for me, and I would'nt go there any more.
eXtremateria
eXtremateria
  18 stycznia 2009

Hello I have a problem with my english, and I would like to go ON (course). I remember, that you were in something LIKE that. COULD you tell me where was that (course) and HOW long "it was?" ( to co jest w "it was?" nie ma sensu ) What's the cost OF IT? ( koszt czego ? musi byc -> of it ) And what do you think about it?

blackred
blackred
  18 stycznia 2009

zadanie na maturę a Ty idziesz na łatwiznę i prosisz o pomoc...
powodzenia na maturce ! ;]

agoosiaaa
agoosiaaa
  18 stycznia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: to co jest w "it was?" nie ma sensu

powinno byc was it, w koncu to pytanie.

Konto usunięte
Konto usunięte: were in something

were on something

ale tak w ogole... to ten caly tekst:

Konto usunięte
Konto usunięte: Hello I have a problem with my english, and I would like to go for (kurs). I remember, that you were in something lake that. Coudl you tell me where was the (kurs) and haw long it was? What's the cost? And what do you think about it?

jest zle.
dlaczego?
bo to maja byc rozmowy a nie monolog.
rozmowy - dwie osoby, jedna sie pyta a druga odpowiada.
a poza tym, po przeczytaniu tego jakze dlugiego tekstu odnosze nieodparte wrazenie, ze dopiero co poszlas do 1 klasy gimnazjum.
agoosiaaa
agoosiaaa
  18 stycznia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Mam to zrobic pisemnie, takie rozmówki, może ktoś bylby na tyle miły i mi to napisał? najlepiej takze po polsku zebym wiedziala co tam jest, ale najwazniejsze zeby bylo po angielsku!! Dziękuję za pomoc;*

jak napiszesz po polsku, to ci przetlumacze, ale nie chce mi sie calego wymyslac.

Konto usunięte
Konto usunięte: Hi, can you belive, that when I was yesterday in restaurant, I forgot my walet. When I finished dinner, and I want to paid for it, I (zdac sobie sprawe) that i had'nt it. I told weiter, that I forgot about it, but he was so angry for me. Than I called for my dad. When he came to restaurant he paid my (rachunek) and we came back to home. It was very(upokarzajaca) sytuation for me, and I would'nt go there any more.

eee... nie wstyd ci tak kaleczyc po angielsku??
jak sie na czyms nie znasz, to nie staraj sie pomagac.
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.