violet166
violet166
  17 stycznia 2009 (pierwszy post)

sprawdzałam z czego trzeba mieć zdana maturę żeby zdawać na filologię angielską i znalazłam że w jednej uczelni trzeba było mieć zdaną maturę z polskiego i ang. a na innej że angielski i drugi język obcy.
więc jak to w koncu jest?
oczywiście pominęłam tutaj maturę z WOSu, historii i matematyki, chodzi mi głównie o języki

drobnymaczek
drobnymaczek
  17 stycznia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: znalazłam że w jednej uczelni trzeba było mieć zdaną maturę z polskiego i ang. a na innej że angielski i drugi język obcy.

no właśnie

wszystko zależy od uczelni, nic nie poradzisz :)
fickDich
Posty: 6113 (po ~78 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 12
fickDich
  17 stycznia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: sprawdzałam z czego trzeba mieć zdana maturę żeby zdawać na filologię angielską i znalazłam że w jednej uczelni trzeba było mieć zdaną maturę z polskiego i ang. a na innej że angielski i drugi język obcy. więc jak to w koncu jest?

tak jak napisałaś.. 'na jednej uczelni'. każda prowadzi odrębną rekrutację, więc wszędzie stosuje się odrębne wymagania, więc nikt Ci złotej reguły nie da.
.i.
i33iiiiiiiee
i33iiiiiiiee
  17 stycznia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: historii

:smutny:

chcialam keidys isc na filologie ang.
ale historia ?? najgorszy przedmiot..
NuTiiiiii
Posty: 70111 (po ~86 znaków)
Reputacja: -1080 | BluzgometrTM: 51
NuTiiiiii
  17 stycznia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: sprawdzałam z czego trzeba mieć zdana maturę żeby zdawać na filologię angielską

no na pewno musisz angol i to na rozszerzonym.

Ballantines rzeźbi to wspaniałe ciało :ziober2:
Oglądanie meczów to nie tylko rozrywka, ale wręcz terapia. Futbol pozwala oswoić i uwolnić emocje - agresję, frustrację i smutek :pilka:

ZgadujKimJestem
ZgadujKimJestem
  17 stycznia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: więc jak to w koncu jest?

na UAM jest ang na rozszerzonym
polski
historia lub wos do wyboru
TakeTheSunAway
Posty: 3033 (po ~157 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
TakeTheSunAway
  18 stycznia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: więc jak to w koncu jest?

Jak sama widzisz - co uczelnia to wymagania.
Dlatego najlepiej byłoby, gdybyś wybrała na którą chcesz startować i pod kątem jej wymagań przygotowywała się do matury. :)
eXtremateria
eXtremateria
  18 stycznia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte:


Na Uniwersytet Świętokrzyski im. Jana Kochanowskiego lepiej nie startowac bez angielskiego na poziomie rozszerzonym. Tak bylo w tamtym roku.

Ja mialem 76% pisemny, 85% ustny ( PODSTAWA ) i mialem 406 miejsce na 460 ( moze troszeczke wiecej bylo tych miejsc ). Do 60 miejsca brali na studia. Teraz bede pisac na rozszerzonym, zobaczy sie co bedzie.
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.