TranceDjka
TranceDjka
  11 stycznia 2009 (pierwszy post)

Mam takie zadanie: "Napisz czy twoim zdaniem społeczeństwo polskie jest społeczeństwem obywatelskim?"
Coś już napisałam, ale brakuje mi argumentów, że nim jest. Ewentualnie, ze nie jest. Proszę o pomoc :)

andzialbn
andzialbn
  11 stycznia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: z WOS'a

jak już, to z WOS-u, a nie WOS-a :zonk:

Konto usunięte
Konto usunięte: ale brakuje mi argumentów, że nim jest. Ewentualnie, ze nie jest.

no to napisałaś że jest czy że nie jest? :woot:
TranceDjka
TranceDjka
  11 stycznia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: no to napisałaś że jest czy że nie jest?

Napisałam, że jest, ale jak ktoś przytoczy że nie to też będzie dobrze. Zobaczę z czego będzie więcej argumentów.
JasminexDxD
JasminexDxD
  11 stycznia 2009
http://www.sciaga.pl/tekst/74758-75-czy_spoleczenstwo_polskie_jest_spoleczenstwem_obywatelskim

Tu masz jak może mniej więcej wyglądać ta praca..
Tylko nie spisuj bezmyślnie tego .. :)
Bo pamiętaj nauczyciele też mają internet ^^ ;)
Kinciolekk
Kinciolekk
  11 stycznia 2009
społeczeństwo obywatelskie może rozwijać się tylko w państwie demokratycznym - także może być.
Społeczeństwo obywatelskie potrafi działać niezależnie od instytucji państwowych. - pierwsze co mi przyszło na myśl to WOŚP.
społeczeństwo obywatelskie w pełni umie i korzysta ze swoich praw. (referenda, wybory etc)
konstytucja ma najwyższą moc prawną. wszystkie inne akty musza być z nią zgodne
istnieje prawny system ochrony praw i wolnosci obywatelu
ystnieja instytucje gwarancujace przestrzeganie praw - w polsce jest to np. NIK, Rzecznik praw obywatelskich, Trybunał konstytucyjny..
obywatele maja zapewniona mozliwosc czynnego uczestnictwa w roznych dziedzinach zycia spolecznego (artykuly: 11, 22, 57, 58, 59, 60, 62 63 73 99 100 101.1)
i jeszcze kilka innych, ale mysle, ze to starczy. ;
TranceDjka
TranceDjka
  11 stycznia 2009

Wielkie dzięki :*

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.