SmoooczusxD
SmoooczusxD
  8 stycznia 2009 (pierwszy post)

Witam :mrgreen:
Czy ktoś może mi udzielić odpowiedzi na pytanie: Co to jest kultura plemienna i jakie są jej cechy charakterystyczne?
Bo wujek google nic mi nie podpowiada :ninja:

Pozdrawiam :piwo:

marksmanT
marksmanT
  8 stycznia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Czy ktoś może mi udzielić odpowiedzi na pytanie: Co to jest kultura plemienna i jakie są jej cechy charakterystyczne?

a to czasem nie sa te malowidła w jaskiniach ?
SmoooczusxD
SmoooczusxD
  8 stycznia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: a to czasem nie sa te malowidła w jaskiniach ?

Nie, chodzi o pewne zachowania :ninja: Jeszcze tak do końca sama tego nie rozgryzłam :and:
marksmanT
marksmanT
  8 stycznia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Nie, chodzi o pewne zachowania Jeszcze tak do końca sama tego nie rozgryzłam

no to moze chodzi o to na przykładzie Neandertalczyka

Konto usunięte
Konto usunięte: rozwijał europejską kulturę mustierską kulturę lewaluaską. Ich archeologia wskazuje że Neandertalczyk wytwarzał narzędzia kamienne i drewniane, praktykował pochówek rytualny swych zmarłych, zajmował się myślistwem i zbieractwem, potrafił rozniecać ogień. We Francji, w jaskini La Chapelle-aux-Saints, odkryto płytki grób ze szkieletem w pozycji embrionalnej, pokrytym czerwoną ochrą. Obok ciała pozostawiono: narzędzia, kwiaty, jajka i mięso. Świadczy to o czci oddawanej zmarłym, wierze w życie pozagrobowe i istnieniu praktyk religijno-magicznych. Znalezienie szkieletu z zagojonymi istotnymi pęknięciami kości świadczy, że opiekowano się rannymi osobnikami, które przy tak dużych złamaniach nie mogłyby przeżyć bez pomocy. Inne kultury archeologiczne równoległe wiekowo nie wykazują tak ludzkich znalezisk.
SmoooczusxD
SmoooczusxD
  8 stycznia 2009

@marksmanT:
Dzięki za pomoc :mrgreen: :piwo:

Mam nadzieje, że to jest to...

marksmanT
marksmanT
  8 stycznia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Dzięki za pomoc Mam nadzieje, że to jest to...

nmzc , no mi sie wydaje ze to jest to ale glowy nie dam ;P
RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  8 stycznia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Bo wujek google nic mi nie podpowiada

8 grzech śmiertelny
...Ignorance is bliss...
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.