gwiaaazdeczkaaa1987
gwiaaazdeczkaaa1987
  7 stycznia 2009 (pierwszy post)
Witam :ziober2:

Wie ktos z was moze jak nalezy napisac bibliografie maturalna ?
tzn. w jakiej formie etc, macie może jakiś wzór ?
Czy jest jedna obowiązująca forma ,czy tez może w zależności od
regionów,szkol i samego nauczyciela ?
No i czy zmieniają sie kryteria zawartych informacji na przestrzeni lat w bibliografii
tzn mowa tutaj nawet o podpunktach i oczywiście nie o latach liczonych w dziesiątkach :mrgreen:
pamiętam ze u mnie w szkole było uciśnienie na to czy pisząc prace
wstawiło sie jak należy wypunktowanie zagadnień :ziober2:

ną definicje tejże karteluszki znam ,także proszę nie wysalać mnie
do podstawowych pojęć a jedynie poinstruować jeżeli wasza łaska i wiedza obrodzi :mrgreen:
[color=deeppink]* google mnie kuamczą i nagabują do kupna ,wiec pytam tu :ziober2:


a wam moje drogie dzieci jak przygotowania do egzaminow dojrzalosci [color=deeppink]? :mrgreen:
i powodzenia [color=deeppink]!
Paczeklg
Paczeklg
  7 stycznia 2009

witam) z ta bibliografia jest troche roboty .Ma sie zmiescic na kartce a4.
tu masz pomoc moze cos skorzystasz:)
http://www.pg8bialystok.pl/photo/File/biblioteka/Poradnik_maturzysty.pdf
wg mnie obowiazuje mniej wiecej hehe jedna forma :)
musisz wiedziec z jakich ksiazek(lektur chcesz skorzystac) i czy tez z jakis opracowam i to musisz umiescic w bibliografi .Najwazniejesze jednak jest tak napisac aby wiedziec co mowic pozniej na prezentacji:) http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/708eca4c6ab27314.html chodzi mi o plan wypowiedzi.
http://www.eioba.pl/a71534/jak_pisac_bibliografie_nowa_matura
.powodzenia xD

Gejszalicious
Posty: 9081 (po ~78 znaków)
Reputacja: -4 | BluzgometrTM: 29
Gejszalicious
  7 stycznia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Wie ktos z was moze jak nalezy napisac bibliografie maturalna ?

najlepiej idź do swojego nauczyciela z polskiego lub do pań z biblioteki oni ci najlepiej doradzą

a ja sram na to i pracę idę kupić :ziew:
Aby osiągnąć szczęście, trzeba spełnić trzy warunki: być imbecylem, być egoistą i cieszyć się dobrym zdrowiem. Jeśli jednak nie spełnicie pierwszego warunku, wszystko jest stracone.
Gustaw Flaubert
CattieBrie
Posty: 4511 (po ~66 znaków)
Reputacja: 6 | BluzgometrTM: 10
CattieBrie
  7 stycznia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: a wam moje drogie dzieci jak przygotowania do egzaminow dojrzalosci ?

zdaje we wtorek chemie podstawowa, cos mnie podkusilo, w poniedzialek kupilam vademecum i probuje ogarnac 2 lata w tydzien :ziober2:
ang sie nie boje, zostalam nazwana przez nauczyciela 'leserka' :and:
a polski... e tam. ;)
Perfect only in her imperfections.
19on88
19on88
  7 stycznia 2009
Z tego co wiem kazda szkola ma jeden okreslony wzor bibliografi wez sie zapytaj nauczyciela lub w bibliotece jaki jest schemat bo u mnie w szkole to biliografia musiala byc napisana alfabetycznie wg. nazwisk tytuly kursywa pozniej jeszcze schematy z kropkami i przecinakmi i numeracja stron a z tym juz nie pamietam jak bylo wiem ze jeszcze bibligografia byla podzielona na literature podmuitu i literature przedmuitu w ktorych musialo byc po przynajmniej 3 pozycje
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.