LovelyGirl08
LovelyGirl08
  6 stycznia 2009 (pierwszy post)

mam beznadziejne zadania pomozcie mi znaleźć wzory na to prosze wrecz blagam
1. 1. Klocek ma mase 0, 1 kg, a wspolczynnik sprezystosci sprezyny wynosi 10 N/m. Oblicz wartosc przyspieszenia drgajacego klocka w chwili, gdy jest wychylony o 5 cm
2. 2. Oblicz wychylenie, przy ktorym energia potencjalna ukladu jest rowna energi kinetycznej klocka.

Błagam o jakies wzory niestety w necie tego nie ma ;///

vanLestath
vanLestath
  6 stycznia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: mam beznadziejne zadania pomozcie mi znaleźć wzory na to prosze wrecz blagam 1. 1. Klocek ma mase 0, 1 kg, a wspolczynnik sprezystosci sprezyny wynosi 10 N/m. Oblicz wartosc przyspieszenia drgajacego klocka w chwili, gdy jest wychylony o 5 cm 2. 2. Oblicz wychylenie, przy ktorym energia potencjalna ukladu jest rowna energi kinetycznej klocka. Błagam o jakies wzory niestety w necie tego nie ma ;///


Otwórz podręcznik na aktualnie przerabianym temacie.. albo sprawdź w zeszycie co akurat przerabiasz i wzory jakie tma są...
LovelyGirl08
LovelyGirl08
  6 stycznia 2009

w tym problem że to sa zadania z ksiazki nauczyciela, a my ksiazki nie mamy, wiec chociaz wzory by mi sie przydaly;/

SunriseMaker
SunriseMaker
  6 stycznia 2009

Wpisz w google temat jaki teraz przerabiacie, ew. nazwę działu.

alinQu
Posty: 382 (po ~46 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 15
alinQu
  6 stycznia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Błagam o jakies wzory niestety w necie tego nie ma ;///


Nie cierpie fizyki .! :/ pzdr ;**

I pytam jeśli na wolności jest tylu skur.wieli
to dlaczego najdroższego przyjaciela mi zamknęli ?

Joasia91
Joasia91
  6 stycznia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: 1. 1. Klocek ma mase 0, 1 kg, a wspolczynnik sprezystosci sprezyny wynosi 10 N/m. Oblicz wartosc przyspieszenia drgajacego klocka w chwili, gdy jest wychylony o 5 cm

Wzór, który musisz użyć to F = k|x|
F - siła sprężystości
k - wspł sprężystości
x - wychylenie z położenia równowagi

Z tego wzoru liczysz F, czyli F=10*0,05 = 0,5 N

Następnie masz prosty wzór F = am, przekształcasz na a=F/m i liczysz.
a=0,5/0,1= wynik sama znajdziesz ;P
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.