Liquified
Liquified
  5 stycznia 2009 (pierwszy post)

Właśnie... czy macie jakiś konkretny cel, do którego podążacie przez te wszystkie szkolne lata? Wiecie, co chcecie studiować i jaki zawód najbardziej Was interesuje? Czy może należycie do grupy osób, którym nie zależy na przyszłości?

Jeżeli wyznaczyliście sobie cel, co robicie aby go osiągnąć? Douczacie się poza szkołą? Czytacie książki/podręczniki? Uczycie się z wyprzedzeniem, czy odkładacie wszystko na ostatnią chwilę, jak to robi większość leniów?

A może poddaliście się realiom i zmieniliście swoją drogę na łatwiejszą i bardziej dostępną? Martwi mnie to, że ogromna ilość zdolnych osób musi kontynuować edukację w innym kierunku lub na niższym poziomie, głownie ze względu na ograniczony dostęp do szkół i uniwersytetów w Polsce. Niektórzy wyjechali za granicę w celach edukacyjnych, jest tu ktoś taki?

Zainteresowanych tematem zapraszam do kulturalnej dyskusji, niezainteresowanych wypraszam do tematów poniżej.

Pozdrawiam
Łukasz.

ToTylKoByLoSnEm
ToTylKoByLoSnEm
  5 stycznia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Wiecie, co chcecie studiować i jaki zawód najbardziej Was interesuje?

taa.. weterynarz ;D
WychowanaPrzezRaap
WychowanaPrzezRaap
  5 stycznia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: czy macie jakiś konkretny cel, do którego podążacie przez te wszystkie szkolne lata?

:tak:

Konto usunięte
Konto usunięte: Wiecie, co chcecie studiować i jaki zawód najbardziej Was interesuje?

Chcę studiować filologię polską .
Liquified
Liquified
  5 stycznia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: taa.. weterynarz ;D

Podobno dobrze opłacalny zawód na całym świecie.

Konto usunięte
Konto usunięte: Chcę studiować filologię polską .

Ciekawie. Nigdy nie byłem dobry w tych rzeczach, ścisłowiec z krwi i kości. :)
ToTylKoByLoSnEm
ToTylKoByLoSnEm
  5 stycznia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Podobno dobrze opłacalny zawód na całym świecie.

wiem ;) ale ja ogólnie lubie zwierzęta itd . a mi nie chodzi o kase tylko o to zebym się dobrze czuła w tym zawodzie
Liquified
Liquified
  5 stycznia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: wiem ;) ale ja ogólnie lubie zwierzęta itd . a mi nie chodzi o kase tylko o to zebym się dobrze czuła w tym zawodzie

Także lubię zwierzęta, ale nie znoszę biologii.
Ogólnie weterynaria chyba nie jest łatwa? :)
ToTylKoByLoSnEm
ToTylKoByLoSnEm
  5 stycznia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Ogólnie weterynaria chyba nie jest łatwa? :)

no nie.. ale ja dużo wiem na jej temat.. ;) mam taką Tyci hodowle ;P i całe szafy ksiązek o chorobach itd ;D
Liquified
Liquified
  5 stycznia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: no nie.. ale ja dużo wiem na jej temat.. ;) mam taką Tyci hodowle ;P i całe szafy ksiązek o chorobach itd ;D

To powodzenia życzę.
ToTylKoByLoSnEm
ToTylKoByLoSnEm
  5 stycznia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: To powodzenia życzę.

dzięki ;) i wzajemnie ;)
WychowanaPrzezRaap
WychowanaPrzezRaap
  5 stycznia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Nigdy nie byłem dobry w tych rzeczach, ścisłowiec z krwi i kości. :)

Ja natomiast jestem typować humanistką,nauki ścisłe są dla mnie największym szkolnym utrapieniem :and:
blondynkaax3
blondynkaax3
  5 stycznia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: taa.. weterynarz ;D

blee... ja weterynarzem bym nie chciała być bo brzydzę się zwierząt i nie lubię ich (oprócz psów i kotów:))

Konto usunięte
Konto usunięte: Właśnie... czy macie jakiś konkretny cel, do którego podążacie przez te wszystkie szkolne lata? Wiecie, co chcecie studiować i jaki zawód najbardziej Was interesuje? Czy może należycie do grupy osób, którym nie zależy na przyszłości?

Ja pójdę na pewno na politologię, a potem może jeszcze na dziennikarstwo albo turystykę. ;p

Konto usunięte
Konto usunięte: Ciekawie. Nigdy nie byłem dobry w tych rzeczach, ścisłowiec z krwi i kości. :)

chciałabym umieć matmę ;//
goosiaxd
goosiaxd
  5 stycznia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Wiecie, co chcecie studiować i jaki zawód najbardziej Was interesuje?

Właśnie :and: problem tkwi w tym, że nie wiem co chcę robić.
I tak naprawdę nie wiem jaki zawód mi pasuje, nie wiem nawet jaką klasę wybrać w liceum, bo jakoś tak nie jestem ani humanistką, bo historia nie idzie mi zupełnie, ani nauki ścisłe nie są moją mocną stronę, bo z matmy i fizyki totalna klapa.

Konto usunięte
Konto usunięte: Pozdrawiam

Ja również ;)
RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  5 stycznia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Właśnie... czy macie jakiś konkretny cel, do którego podążacie przez te wszystkie szkolne lata? Wiecie, co chcecie studiować i jaki zawód najbardziej Was interesuje? Czy może należycie do grupy osób, którym nie zależy na przyszłości? Jeżeli wyznaczyliście sobie cel, co robicie aby go osiągnąć? Douczacie się poza szkołą? Czytacie książki/podręczniki? Uczycie się z wyprzedzeniem, czy odkładacie wszystko na ostatnią chwilę, jak to robi większość leniów? A może poddaliście się realiom i zmieniliście swoją drogę na łatwiejszą i bardziej dostępną? Martwi mnie to, że ogromna ilość zdolnych osób musi kontynuować edukację w innym kierunku lub na niższym poziomie, głownie ze względu na ograniczony dostęp do szkół i uniwersytetów w Polsce. Niektórzy wyjechali za granicę w celach edukacyjnych, jest tu ktoś taki?

Jeśli chcesz rozbawić Boga, opowiedz mu o swoich planach na przyszłość

Konto usunięte
Konto usunięte: Zainteresowanych tematem zapraszam do kulturalnej dyskusji,

niestety tyle mogę napisać o planach i przyszłości
...Ignorance is bliss...
blondynkaax3
blondynkaax3
  5 stycznia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: ścisłe nie są moją mocną stronę, bo z matmy i fizyki totalna klapa.

też tak mam :)

Konto usunięte
Konto usunięte: bo jakoś tak nie jestem ani humanistką, bo historia nie idzie mi zupełnie

ja jestem humanistką bardziej ale też nienawidzę historii ;/
Może idź do językowej?
Ja np. poszłam do klasy z rozszerzonym angielskim i Wiedzą o społeczeństwie .
Liquified
Liquified
  5 stycznia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: chciałabym umieć matmę ;//

Nie jest trudna, uwierz mi.
Najważniejsze jest aby ją zrozumieć poprzez praktykę, same wpajanie regułek i wzorów nic nie da.
Dla chcącego nic trudnego. :)

Konto usunięte
Konto usunięte: Właśnie problem tkwi w tym, że nie wiem co chcę robić. I tak naprawdę nie wiem jaki zawód mi pasuje, nie wiem nawet jaką klasę wybrać w liceum, bo jakoś tak nie jestem ani humanistką, bo historia nie idzie mi zupełnie, ani nauki ścisłe nie są moją mocną stronę, bo z matmy i fizyki totalna klapa.

Pomyśl nad tym dokładniej.
Może coś związanego z zainteresowaniami?
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.