Efalincia
Posty: 241 (po ~110 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
Efalincia
  2 stycznia 2009 (pierwszy post)

mam pewne zadanie z matematyki a wogóle tego nie kumam moze mi ktoś napisać jak to zrobić??
tylko błagam bez rozwiązania bo ja chce wiedziec jak to trzeba rozwiazac a nie zeby było gotowe wielkie dzieki

Oblicz pole wycinka koła którego kąt rozwarcia ma 45* oraz długośc łuku jest równe 5II (pi )

wielkie dizeki za wytłumaczenie

sekswubikacji
sekswubikacji
  2 stycznia 2009

Wiem że do tego był wzór..! ale w tym momencie nie pamiętam jaki;)

Efalincia
Posty: 241 (po ~110 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
Efalincia
  2 stycznia 2009

L= 2IIr * 45*

sekswubikacji
sekswubikacji
  2 stycznia 2009
nie jestem pewna ale to chyba ten wzór xD. i wtedy musisz wyliczyć r...
maxik2222
maxik2222
  2 stycznia 2009
Efalincia
Efalincia: 2 godziny temuCytuj fragment | Cytuj całośćmam pewne zadanie z matematyki a wogóle t

yhy nie moge z was
Laralion
Laralion
  3 stycznia 2009

sekswubikacji

ja tam zadnego wzoru nie pamietam, po prostu zauwazasz ze 45* to jest 1/8 okregu i to jest 5 pi, czyli caly okrag ma 40 pi ,jesli obwod okregu wynosi 40 pi to promien wynosi 20 cm. W takim razie pole calego kola wynosi 400 pi a poczatkowy fragment wynosi 1/8 calego kola czyli 400 pi *1/8 i to sie rowna 50 pi nie jestem pewien czy dobrze, bo jestem juz zmeczony , ale ja bym to tak zrobil, chyba, ze gdzies zle tresc zadania zrozumialem, czy cos jeszcze w tym jest niejasnego ? Dla mnie latwiej jest tak to zrobic

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.