martynaa1
martynaa1
  1 stycznia 2009 (pierwszy post)

W pewnym gimnazjum są trzy klasy trzecie. W klasie IIIa jest 16 chłopców i stanowią oni 50% tej klasy, w klasie IIIb jest 7 chłopców i stanowią oni 25% tej klasy, a w klasie IIIc jest 12 chłopców i stanowią oni 48% tej klasy. Jaki procent uczniów klas trzecich stanowią dziewczęta ? Zapisz obliczenia

Laralion
Laralion
  2 stycznia 2009

To jest normalny zapis, ktory jest wszedzie przyjety, nawet komputer uznaje taki zapis za poprawny ;p, jesli cos jest niejasnego to pisz z checia pomoge ;p, no ewentualnie mozesz pisac prywatne wiadomosci to ci bede mogl wszystko tam tlumaczyc ;p

andzialbn
andzialbn
  2 stycznia 2009
martynaa1
martynaa1: 2.Zapisz podane liczby w kolejności od największej do najmniejszej: a=5(45) -5(44) b=125(14*25) c={5(15)}(3) d=15(44)/3(43)

w poprzednim zadaniu pisałaś w nawiasach potęgi, tu pełni to rolę liczb ?
Laralion
Laralion
  2 stycznia 2009

w nawiasach w matematyce zapisuje sie okres lcizby, czli cos co sie powtarza w nieskonczonosc jesli masz np 0,(45) to ta liczba wyglada tak 0,45454545454545... , z ciagow geometrycznych mozna wyliczyc dokladne wartosci takich liczb ;p

andzialbn
andzialbn
  2 stycznia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: w nawiasach w matematyce zapisuje sie okres lcizby,

no coś Ty, serio ? :zonk:
uczyć mnie nie musisz, jestem w klasie matematycznej, i doskonale wiem "czyli co".
a chodzi mi o to, że w poprzednim zadaniu zapisała w nawiasach potęgi, więc myślałam, że i w tym również chodzi o potęgi, bo wtedy wystarczą działania na potęgach i nie trzeba wyliczać (oprócz ostatniego przykładu).
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.